iphone 11

Jak zabezpieczyć Iphone 11 przed upadkiem?

Uwielbisz swojego iPhone 11? Obawiasz się, że może się porysować lub zbić ekran? Jak zabezpieczyć iPhone 11 przed upadkiem? Jest kilka sposobów, które pozwolą na ochronę telefonu przed ewentualnymi uszkodzeniami. Przedstawimy i opiszemy Ci je w tekście poniżej. 

Dlaczego trzeba zadbać o ochronę iPhone 11?

Uszkodzenie telefonu podczas codziennego użytkowania to częste zjawisko. Gdy telefon upadnie, może zniekształcić się obudowa, a jeśli zetknie się z ostrym przedmiotem, to zostanie również porysowany lub potłuczony ekran. Dlatego też warto zabezpieczyć iPhone 11 przed upadkiem. 

Dlaczego? Jednym z najważniejszych argumentów jest koszt naprawy. Jest to spory wydatek, jeśli chodzi o tę markę telefonów. Kolejnym argumentem jest brak  telefonu, gdy oddamy swój model do naprawy. Przez kilka dni musimy używać starego telefonu, ale nie jest to komfortowe. Łatwiej jest zaraz po zakupie zabezpieczyć swojego iPhone 11 przed ewentualnym upadkiem, aby cieszyć się z bezproblemowego używania swojego smartphone. 

Jak zabezpieczyć iPhone przed upadkiem?

1. Najprostszy sposób na zabezpieczenie telefonu — folia ochronna 

Najłatwiejszy i najszybszy sposób na zabezpieczenie ekranu swojego iPhone 11 przed upadkiem to folia ochronna. Praktycznie nie widoczna, chroni wyświetlacz przed zarysowaniami i zabrudzeniami. Jest to tania opcja, można samodzielnie założyć folię ochronną bez pomocy specjalisty. Opcja ta posiada również wady, jest najdelikatniejszą formą ochrony wyświetlacza przed uszkodzeniami. 

2. Zabezpieczenie dla aktywnych — szkło hartowane

Szkło hartowane jest to opcja dla osób, które potrzebują większej ochrony. Jesteś zabiegany, często robisz kilka rzeczy w jednej chwili? Zdarza Ci się upuścić telefon? Szkło hartowane stanowi lepszą ochronę wyświetlacza ze względu na grubość i właściwości, natomiast jest bardziej zauważalne na ekranie. Szkło hartowane uważane jest za jeden z najlepszych sposobów zabezpieczenia telefonu przed upadkiem. Sprawdzi się idealnie przy osobach, które mają tendencję do zbijania wyświetlaczy. 

3. Szkło hybrydowe — alternatywa dla szkła hartowanego 

Szkło hybrydowe charakteryzuje się połączeniem folii ochronnej i szkła hartowanego. Co to oznacza? Chroni telefon przed zarysowaniami, zbiciem ekranu, ale jednocześnie jest niewidoczne ze względu, że jest cieńsze, niż szkło hartowane. Łatwa aplikacja jest kolejną zaletą tego rozwiązania do ochrony iPhone 11 przed upadkiem. 

 

4. Obudowa iPhone 11 — sposób na ochronę i niepowtarzalny wygląd telefonu

Inne sposoby  jak zabezpieczyć iPhone przed upadkiem? Obudowa dla iPhone 11. Etui zabezpieczy tył telefonu podczas ewentualnego upadku, ale również przy codziennym użytkowaniu. Telefon nie będzie poddawany czynnikom zewnętrznym takim jak kurz, woda czy zarysowania od ostrych przedmiotów. Jaką obudowę do iPhone 11 wybrać? Inspiracji jest wiele, można zdecydować się na silikonowe etui, portfelowe czy funkcjonalne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto istnieją sklepy, które stworzą obudowę do iPhone 11 na zamówienie. Wtedy projektujesz swoje etui i masz swój niepowtarzalny egzemplarz. 

5. Szkło hartowane  na aparat — dodatkowa ochrona

Kolejnym istotnym elementem ochrony telefonu przed uszkodzeniami podczas ewentualnego upadku jest zabezpieczenie   soczewek aparatu. Jest to możliwe, dzięki zamontowaniu specjalnego dedykowanego szkła hartowanego na aparat dla iPhone 11. Zabezpiecza przed zarysowaniami, zapewnia pełną przejrzystość, dopasowuje się do małej powierzchni aparatu. Ponadto bardzo łatwo i szybko się zakłada. Wady? Brak. 

Szkło hartowane, folia ochronna, obudowa — czy jest najlepszy sposób na ochronę iPhone 11 ?

Każda forma ochrony telefonu jest lepszym działaniem niż użytkowanie nowego telefonu bez jakiegokolwiek zabezpieczenia przed uszkodzeniem. To, na jaką opcję się zdecydujemy, w dużej mierze zależy od preferencji, najlepiej jest zdecydować się na kompleksowe zabezpieczenie telefonu i zastosować  obudowę na iPhone 11, szkło na wyświetlacz oraz szkło na aparat. Jest to zestaw, który pozwoli uniknąć wielu zarysowań w Twoim telefonie.