Jak wybrać szafę na zamówienie?

Właściwe przechowywanie ubrań wpływa nie tylko na optymalną organizację przestrzeni mieszkalnej czy zachowanie odzieży w możliwie najlepszym stanie. Wiąże się również z łatwością w kwestii zarządzania posiadanymi elementami garderoby. Aby osiągnąć wszystkie wymienione aspekty, warto postawić na wykonanie szafy na wymiar w Lublinie.

Mebel wykonany na zamówienie zostanie dostosowany zgodnie z preferencjami przyszłego użytkownika oraz dopasowany do posiadanej przestrzeni. Dzięki temu korzystanie z niego staje się maksymalnie komfortowe. Jednak, aby tak mogło być, należy zastanowić się nad tym, jak wybrać odpowiednią szafę na wymiar w Lublinie?

Charakterystyczne rodzaje szaf na wymiar – Lublin

Fachowcy zazwyczaj mają w swojej ofercie kilka rodzajów szaf na wymiar. Dzięki temu każdy, kto zdecydował się na implementację tego rozwiązania we własnym domu, otrzymuje taką możliwość.

Model, który każdy widzi oczami wyobraźni, gdy słyszy słowa “szafa na wymiar w Lublinie”, to ten wnękowy. W takim przypadku projekt uwzględnia wykorzystanie przestrzeni dostępnej od ściany do ściany oraz od podłogi do sufitu. To zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie, ponieważ pozwala na zagospodarowanie wnęki, która często stanowi problematyczne miejsce w tym zakresie.

Inna opcja to wybór szafy na wymiar w kształcie litery “L”. Inaczej nazywa się ją narożnikową, ponieważ stawia się ją w rogu pomieszczenia. Stanowi opłacalne rozwiązanie, gdy nie wiesz, w jaki sposób wykorzystać tę przestrzeń bądź miejsca przy ścianach są już zajęte przez inne elementy wyposażenia. Co istotne, szafa narożnikowa może mieć ramiona o różnej długości i np. przykryć znacznie większą powierzchnię jednej ściany, podczas gdy na drugiej zabierze jedynie niewielki fragment.

Natomiast do najefektowniejszych rozwiązań należy szafa na wymiar wyposażona w pawlacz. Mebel może wystąpić w każdej z wymienionych kombinacji, natomiast nad uporządkowanym wnętrzem ograniczonym ściankami znajduje się przestrzeń w postaci nadbudówki. Szafa z tym modułem świetnie się sprawdza w bardzo wysokich pomieszczeniach.

Prostsze rodzaje szaf na wymiar – Lublin

Jeśli nie chcesz zabudowywać całej dostępnej powierzchni między ścianami bądź nie potrzebujesz aż takiej dużej szafy na wymiar, w Lublinie oraz wielu innych miastach istnieje opcja zaprojektowania mebla w nieco inny sposób.

Najbardziej tradycyjnym rozwiązaniem jest pełna szafa na wymiar. Wyglądem przypomina tradycyjny mebel, jednak przy jej projektowaniu fachowiec bierze pod uwagę preferencje przyszłego użytkownika. Dzięki tej opcji zleceniodawca ma pełną swobodę w kwestii wyboru jej rozmiarów, materiałów wykorzystanych do zbudowania poszczególnych komponentów czy dodatkowych elementów.

Jedno z rozwiązań stanowi szafa z boczną ścianką. Sporo osób decyduje się na tę opcję, ponieważ mebel ograniczony z jednej strony pozwala na stworzenie wygodnej przestrzeni do przechowywania ubrań oraz przedmiotów, a zarazem pozostawia jeszcze sporo miejsca obok na postawienie innego elementu wyposażenia.