Posiadamy wieloletnie doświadczeniu w cięciu i frezowaniu CNC – na tej stronie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na ten temat.

PRECYZJA I DOSKONAŁA POWTARZALNOŚĆ

Cięcie laserowe blach jest najlepszą metodą obróbki tego rodzaju materiałów. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych urządzeń powstała po cięciu blachy laserem szczelina jest niezwykle wąska.

BLACHY, KTÓRE MOŻNA CIĄĆ LASEREM

Cięciu laserem mogą być poddawane właściwie wszystkie rodzaje blach. Tego rodzaju obróbka doskonale sprawdza się podczas cięcia blach wykonanych z aluminium, miedzi, nierdzewnej stali, czy też mosiądzu.

MINIMALIZACJA ODPADÓW

Dzięki precyzji cięcia blachy laserem zminimalizowana zostaje ilość bezużytecznych odpadów, co powoduje bardziej efektywne wykorzystanie całego materiału.

MINIMALIZACJA KOSZTÓW

Blacha poddane tego rodzaju obróbce zachowuje swoją pierwotną jakość i trwałość. Wszystko to powoduje, że cięcie blach laserem jest relatywnie tańsze od innych metod.

OPIS METODY

Cięcie laserem jest obecnie jedną z najbardziej precyzyjnych metod obróbki materiałów. W tej technologii główną rolę odgrywa wiązka laserowa, która skoncentrowana na niewielkiej powierzchni materiału silnie go nagrzewa, doprowadzając do stopienia i odparowania. Metoda ta, jak żadna inna, pozwala na pracę na bardzo różnych, zarówno nieorganicznych, jak i organicznych materiałach. Sprawdza się zatem również znakomicie podczas cięcia blach.

METODY CIĘCIA

Sposób cięcia laserowego zależy od specyfiki obrabianego materiału. Jednym z nich jest wypalanie laserowe blach. W tej technologii blacha jest wypalana przez strumień tlenowy lub mieszaninę z tlenem. Inne rodzaje procesów stosowanych w laserowej technologii to cięcie przez odparowanie (materiał jest odparowywany w gazie obojętnym), cięcie przez topnienie i wydmuchiwanie (materiał ulega stopieniu, a później stopiona część zostaje wydmuchana przez gaz) i cięcie przez tworzenie termicznych pęknięć (materiał jest poddawany obróbce poprzez pęknięcia).