kable

Jak ukryć kable pod biurkiem?

Organizer kabli, który wisi pod biurkiem to idealne rozwiązanie, jeśli korzystasz z wielu urządzeń. Dzięki nim łatwo unikniesz plątaniny przewodów. Jego zamocowanie pozwala zachować porządek i czystość. Dzięki różnorodności dostępnych stylów każdy może wybrać odpowiedni organizer do swojej przestrzeni. Etui dostępne jest w klasycznych kolorach bieli, czerni i szarości. Warto upewnić się, że okablowanie składa się wyłącznie z przewodów, ponieważ w tej sytuacji maska w kształcie kręgosłupa jest najlepsza. Jeśli dodatkowo potrzebujesz miejsca na zasilacz, rozważ wybór uchwytu w postaci wiszącej półki.

Przed zakupem należy zapoznać się z metodami instalacji i wybrać najwygodniejszy. Zdezorganizowane i chaotyczne miejsce pracy jest sygnałem ostrzegawczym przed niebezpieczeństwem. Zwiększa to ryzyko potknięcia się, zgniecenia lub uszkodzenia kabla. Warto o to zadbać w ramach postępowania zgodnego z prawem pracy.

Poza bezpieczeństwem korzystanie z organizera daje wrażenie większej przestrzeni, sterylności i czystości. Takie uporządkowanie okablowania sprawia również, że wymiana oraz konserwacja sprzętu jest wydajniejsza, a zarazem szybsza.

Głównymi zaletami organizerów na kable jest ochrona przewodów oraz utrzymanie porządku i minimalistycznej estetyki. Uchwyty są idealne do pracy przy dzieciach lub zwierzętach, ponieważ zmniejszają ryzyko zerwania kabli. Ponadto są bardzo łatwe w montażu.

Jak ukryć kable pod biurkiem?

Stworzenie kącika do pracy lub nauki w domu to bardzo korzystne rozwiązanie, szczególnie dla ludzi spędzających większość czasu przed ekranem komputera. Jak zapewne wiadomo, jest to kolejne urządzenie, które zawsze ma splątane kable. Wiąże się to nie tylko z bardzo nieestetycznym widokiem, ale może być również demotywujące. A więc jak ukryć kable pod biurkiem? Istnieje kilka sposobów, aby to zrobić.

Jedną z metod jest wykorzystanie tradycyjnych spinaczy do papieru. Po prostu zamontuj je na biurku i poprowadź każdy kabel osobno. Zapewnia to nie tylko porządek w miejscu pracy, ale także znacznie ułatwia odłączanie i podłączanie przewodu do nowych urządzeń.

Ciekawym pomysłem jest zakup biurka ze specjalnym perforowanym panelem do poprowadzenia kabli od komputera. Niestety, wymaga to dodatkowej pracy. Innym, znacznie tańszym i skuteczniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie organizera kabli pod biurkiem. Można go przymocować do tylnej ściany mebla. Bardzo popularne są również modele spiralne, które znajdują zastosowanie tam, gdzie znajdują się przewody. Należy także rozważyć kupno biurka z otwartymi półkami. Taka opcja sprawia, że poprowadzenie kabla z urządzenia do styku lub przedłużacza nie jest wielkim problemem.

Jak schować kable pod biurkiem – porady

Sprawdź wszystkie posiadane kable, ponieważ, być może, ten sam pasuje do podłączenia aparatu a innym razem do odtwarzacza muzyki lub telefonu. W ten sposób będziesz mieć mniej przewodów na biurku.

Chociaż zdecydowanie zalecamy zmniejszenie liczby kabli, istnieją wyjątkowe okoliczności, w których zaleca się zakup dodatkowych egzemplarzy. W tym przypadku jest to przewód od iPhone’a. Jeden trzyma się cały czas na biurku, a drugi w torbie na laptopa. Warto kupić także drugi zasilacz, jeśli używasz tego samego komputera w pracy i w domu. W dowolnym miejscu możesz schować przewód zasilający pod biurkiem i zabrać ze sobą tylko laptopa.

Odpowiedź na pytanie, jak schować kable pod biurkiem, stanowi także listwa z wyłącznikiem. Coraz więcej urządzeń biurowych jest bezproblemowo podłączonych do sieci energetycznej. Listwa z wyłącznikiem pozwala na wyłączenie wszystkich sprzętów jednym ruchem palca.

Inną opcją, która sprawdza się zarówno w domu, jak i w biurze, jest minutnik. Urządzenie to umożliwia przerwanie zasilania listwy na określone przedziały czasowe. Możesz oszczędzać energię za pomocą timera oraz nie musisz się martwić chowaniem pod biurkiem kabli przed lub po pracy.

Co więcej, jeśli tracisz czas na szukanie kabli do rzadko używanych urządzeń, oznacz je. W tym celu można wykorzystać zawieszki, kolorowe wstążki, a nawet lakier do paznokci.