NOWOCZESNE STOŁY ZE STAREGO DREWNA

Budujesz obecnie nowy dom lub robisz gruntowny remont całego mieszkania? Chcesz, żeby było tam przytulnie? Musisz więc pamiętać o jednym, bardzo ważnym meblu. W każdym szanującym się domu znajduje się stół, przy którym zasiada rodzina do posiłku, rozmów, zaprasza gości na przyjęcia. Dlaczego jednak stoły z drewna będą najlepszym wyborem?

Można śmiało założyć, że stół jest najważniejszym meblem w całym domu. Dlaczego? Można nawet pominąć fakt, że to przy nim najczęściej domownicy i goście będą siedzieć. W obecnych mieszkaniach stawiających na otwartą przestrzeń bez zbędnych ścian należy wydzielać strefy i jedna powinna być wyszczególniona. Dzięki temu mieszkanie prezentuje się o niebo lepiej. Właśnie strefa jadalna jest najczęściej wybierana przez właścicieli. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jej podkreślenie jest banalnie proste. Wystarczy powiesić nad stołem zwisające lampy oraz zainwestować w ciekawy stół i tyle! Jednak jaki wybrać do swojego domu?

Bardzo popularne w dzisiejszych czasach są wnętrza nowoczesne i industrialne. Sprawia to, że wybór mebli powinien być uwarunkowany właśnie wystrojem mieszkania. Z tego powodu warto zrezygnować z tradycyjnych i klasycznych rozwiązań w tej kwestii, ponieważ stary drewniany stół nie będzie odpowiedni. Materiał, jakim jest drewno, nadal jednak pozostanie dobrym wyborem. Oczywiście, można pozwolić sobie na skorzystanie z tworzywa sztucznego, jednak to nie zawsze pasuje do każdej powierzchni, a także szybko się niszczy. Czasami można również natknąć się na stoły kamienne, jednak te są niesamowicie ciężkie i jakiekolwiek przemeblowania nie wchodzą w grę. Szklane modele natomiast zbierają odciski palców i przyciągają kurz, przez co należy je cały czas wycierać.

JAKI STÓŁ DREWNIANY BĘDZIE NAJLEPSZY?

Wybór powinien się składać z kilku czynników, ponieważ sam wygląd stołu nie jest tak istotny, jak praktyczność jego stosowania. Dlatego właśnie mebel ten powinien mieć idealnie dobrany rozmiar do ilości domowników lub ewentualnych gości, jeżeli ci często się pojawiają. Następnym krokiem będzie wybór designu. Spokojnie, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

Jeżeli nie będziesz mieszkać z wieloma osobami, to oferowany przez markę Paul Bunyan drewniany stół Dallas będzie bardzo dobrym wyborem. Jest to okrągły model, którego blat wykonano ze starego drewna o nietuzinkowej strukturze. Będzie to rozwiązanie ponadczasowe, które na pewno zostanie docenione przez wszystkich gości. Najważniejszym jednak atutem tego modelu jest jego podpora. Awangardowo wycięty metal będzie stanowił nogi stołu, które spodobają się nawet największym estetom.

Chcesz zaopatrzyć się w duży stół drewniany do jadalni? Idealnym wyborem będzie model Manhattan. Stare drewno użyte do produkcji blatu jest świetnym kontrastem dla nowoczesnych nóg, które swoim kształtem bazują na trójkątach. Nowoczesne mieszkanie będzie prezentować się jeszcze lepiej, kiedy kupisz właśnie ten model. Ten z łatwością pomieści 6, a nawet więcej osób. Bardzo podobnym rozwiązaniem jest produkt o nazwie Brooklyn. Nie bez powodu nazwy są inspirowane najsłynniejszymi dzielnicami Nowego Jorku. Nogi bowiem są wykonywane w ten sam sposób, jednak powierzchnia blatu jest mniejsza. Dlatego modele te to doskonałe propozycje jako stoły drewniane do salonu.

Stoły drewniane mogą występować w naprawdę różnych postaciach i tak naprawdę od Ciebie zależy to, co wybierzesz. Nierzadko bowiem firmy są otwarte na sugestie klientów, dlatego wystarczy stworzenie własnego projektu, a przedsiębiorstwo go wykona dokładnie tak, jak zechcesz.