Jaką metodę makijażu permanentnego brwi wybrać?

Makijaż permanentny brwi w Katowicach od lat cieszy się dużą popularnością. Za takim stanem rzeczy stoją liczne korzyści wynikające z poddania się temu zabiegowi. Przede wszystkim dla wielu osób jest to ogromna oszczędność czasu, który w przeciwnym razie musiałyby poświęcić na codzienne malowanie brwi. Co więcej, ich kontur jest tworzony przez profesjonalistów, którzy dbają o estetyczny i naturalny efekt, który podkreśla urodę. Na rynku spotkamy się z tego typu usługą wykonywaną różnymi metodami – czym się one różnią?

Metody makijażu permanentnego brwi – Katowice

Ze względu na szeroki wybór metod makijażu permanentnego brwi w Katowicach możemy zdecydować, jaki efekt chcemy uzyskać. W zależności od potrzeb możemy jedynie zagęścić brwi lub całkowicie zmienić ich kształt. Do najczęściej stosowanych metod należą metoda cieniowania, pudrowa, piórkowa oraz włoskowa.

Makijaż permanentny brwi, Katowice – efekty po metodzie cieniowania

Metoda cieniowania to częsty wybór wśród osób, które zdecydowały się na wykonanie makijażu permanentnego brwi w Katowicach. Polega ona na podskórnym wprowadzeniu pigmentu, którego rezultat przypomina nałożenie kredki do brwi lub henny. Dzięki tej metodzie możemy uzyskać wyraziste podkreślenie, które przypadnie do gustu osobom uwielbiającym mocniejsze makijaże. Zastosowanie tej metody pozwala podkreślić rysy twarzy, a także wpłynąć na ich wygląd poprzez zmianę kształtu łuku brwiowego. Efekty utrzymują się średnio 1,5 roku.

Makijaż permanentny brwi w Katowicach – jakie efekty daje metoda pudrowa?

Pudrowy makijaż permanentny brwi w Katowicach to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych zabiegów w tej kategorii, którego efekty utrzymują się około 2 lat. Możemy postawić na równomiernie rozłożony pigment lub na wersję ombre, czyli stopniowaną – kolor jest wówczas najciemniejszy na zewnętrznym końcu brwi. Dzięki tej metodzie możemy uzyskać bardziej delikatny efekt niż w przypadku metody cieniowania, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby podkreślić urodę w bardziej wyraźny sposób za pomocą ciemniejszego pigmentu.

Metoda piórkowa – czego możemy się spodziewać po tej metodzie makijażu permanentnego brwi? Katowice

Makijaż permanentny brwi w Katowicach można wykonać również metodą piórkową, w której pigment jest wprowadzany pod skórę za pomocą mikronacięć. Jej efekt będzie w maksymalnym stopniu przypominał naturalne włoski. To świetna opcja zarówno dla osób, które chcą uzupełnić ubytki, jak i zrekonstruować cały łuk brwiowy. Efekty utrzymują się przez rok, jednak należy podkreślić, że będą trwalsze w przypadku cery suchej. Posiadacze cer tłustych, którzy chcą liczyć na dłużej utrzymujące się rezultaty, najczęściej stawiają na metodę cieniowaną.

Metoda włoskowa – jak prezentują się efekty? Makijaż permanentny brwi, Katowice

Makijaż permanentny brwi w Katowicach, który został wykonany metodą włoskową, będzie przypominał rezultat uzyskany za pomocą metody piórkowej, jednak w tym przypadku pigment jest wprowadzany za pomocą igły, a efekty są trwalsze. Metodę tę można łączyć z techniką cieniowania dla uzyskania bardziej naturalnego wyglądu brwi.