etui na telefon

Jakie są rodzaje etui na telefon?

Planujesz zakup nowego smartfona? Z pewnością nie jesteś pozytywnie zaskoczony ceną, którą musiałeś za niego zapłacić. W takiej sytuacji warto zrobić wszystko, aby odpowiednio zabezpieczyć smartfon, żeby służył nam jak najdłużej. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, w jaki sposób to zrobić!

Popularność iPhonów 

Mijają lata, a na rynku telefonów komórkowych w dalszym ciągu widzimy konkurowanie pomiędzy gigantami takimi jak Samsung i Apple. Zarówno jedna, jak i druga firma ma swoich zwolenników, jednak bezsprzecznie to Apple jest największą firmą elektroniczną na całym świecie. Wszystkie produkowane przez nich urządzenia w bardzo szybkim tempie zyskują na popularności i to pomimo swoich bardzo wysokich, a nawet najwyższych wśród smartfonów cen. Zastanawiasz się w takim razie, dlaczego są one tak chętnie wybierane?

Oczywiście ogromny wpływ na to ma sama renoma i popularność marki, która stoi na najwyższym możliwym poziomie. Wiele osób decyduje się na zakup urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka, ze względu na prestiż, jaki powoduje ich posiadanie. Warto jednak wspomnieć o tym, że wraz z wysoką ceną idzie również jakość, której firmie Apple nie można odebrać. Zarówno jakość wykonania, a więc materiałów, z jakich składany jest telefon, ale również jakość systemu operacyjnego – stoi na bardzo wysokim poziomie, a według wielu na najwyższym z możliwych. Na szczególną uwagę zasługuje w tym przypadku system operacyjny iOS, który względem Androida jest znacznie bardziej minimalistyczny, ale również i bezpieczny. To bezpieczeństwo jest jedną z najczęściej wymienianych zalet, kiedy mówimy o firmie Apple. 

Dlaczego warto zabezpieczyć nowy telefon?

Obecnie wszystkie topowe telefony komórkowe możemy kupić jedynie po bardzo wysokich cenach, które z roku na rok mogą rosnąć. W takiej sytuacji powinniśmy jeszcze bardziej te urządzenia szanować, abyśmy mogli je używać przez znacznie dłuższy czas. Zastanawiasz się, w jaki sposób zadbać o ich bezpieczeństwo? Przydatna będzie oczywiście ochrona przedniego wyświetlacza. Mimo tego, że producenci z roku na rok prześcigają się w swoich zabezpieczeniach i materiałach, z których wykonują swoje telefony – w dalszym ciągu dość łatwo mogą one złapać pierwsze rysy czy nawet stłuczenia. Do ochrony przedniego wyświetlacza możemy wykorzystać folie ochronne lub szkła hartowane. W przypadku folii, będzie ona chronić telefon na przykład przed zarysowaniami, które mogą być spowodowane trzymaniem telefonu w kieszeni, do której dostaje się pył, kurz czy nawet piasek. Z kolei szkło hartowane będzie zapewniać znacznie większe bezpieczeństwo i pomoże nam w sytuacji upadków, które będą z niewielkiej odległości. Niestety na ten moment nie ma rozwiązań, które zabezpieczałoby telefon na każdą ewentualność. W sytuacji, kiedy upuścimy telefon z dużej wysokości na twarde podłoże, dalej istnieje szansa na to, że ekran zostanie stłuczony, jednak jest ona znacznie mniejsza niż w przypadku kiedy nie założymy na telefon szkła. Co więcej, może dojść do sytuacji, w której to szkło zostanie zbite, a sam wyświetlacz pozostanie bez skazy. 

Do ochrony tylnej części urządzenia możemy wybrać etui. Jakie są rodzaje etui na telefon? Różnią się one głównie materiałem, z którego są wykonane oraz samym designem, który możemy dopasować do swoich indywidualnych preferencji i potrzeb.

Rodzaje etui na telefon, jakie są?

Znajdziemy na przykład te silikonowe, a także wykonane ze skóry. Co więcej, na rynku dostępne są również etui z klapką, które chronią zarówno tył, jak i przód całego urządzenia. Co więcej, szczególnie miłośnicy urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka, kiedy wybierają etui iPhone XR –  mogą zdecydować się na przeźroczystą wersję. Dzięki temu logo w dalszym ciągu będzie widoczne, a my dalej będziemy mogli chwalić się tym jak świetny sprzęt posiadamy. 

Warto odpowiednio zadbać o swój telefon, aby móc cieszyć się nim przez znacznie dłuższy czas. Co więcej, pomoże nam to w sytuacji, kiedy będziemy chcieli go później sprzedać.