Flipping nieruchomości – na czym to polega?

W dzisiejszym materiale przyglądamy się dość popularnej metodzie inwestowania kapitału, jaką jest flipping nieruchomości. Być może zdarzyło Ci się już kiedyś usłyszeć takie wyrażenie, być może nawet wiesz co nieco na ten temat. My opowiemy dziś o podstawach, zaczynając od tego czym jest flipping, czy jest to opłacalne, ile można na tym zarobić, a także jak w ogóle zacząć. Serdecznie zapraszam Cię do zapoznania się z tematem!

Co to jest flipping nieruchomości?

Flipping nieruchomości w największym uproszczeniu polega na dokonaniu zakupu nieruchomości, przeprowadzenia remontu i sprzedaży z zyskiem. Jak sam widzisz inwestycja ta jest nieco kosztowna, a w ostatnim okresie, z racji wysokich cen nieruchomości – jeszcze bardziej. We flippingu nieruchomości kluczowe jest znalezienie odpowiedniej oferty, takiej której cena będzie odpowiednio niska jak na rynkowe standardy. Podobnie ze stanem mieszkania, również nie musi on być wysoki, bo przecież i tak będzie ono remontowane.

W takiej inwestycji często pod uwagę brane są inne aspekty niż w przypadku zakupu mieszkania dla samego siebie czy np. pod wynajem. Konieczne jest poznanie rynku nieruchomości, zwracając uwagę na lokalizację i jej potencjał, rozkład pomieszczeń, metraż.

Dla flippera mało ważny jest sam stan mieszkania, urządzenie, czy wyposażenie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o rynku nieruchomości? Koniecznie śledź dział nieruchomości w serwisie FXMAG, https://www.fxmag.pl/nieruchomosci/ gdzie codziennie informujemy o najważniejszych danych z tego rynku. Poza newsami i wiadomościami znajdziesz także cały ogrom materiałów edukacyjnych, które pozwolą Ci dobrze zrozumieć rynku i zasady jego działania.

Czy flipping się opłaca? Ile można zarobić?

Jak pokazują przykłady, flipping zwykle skutkuje zyskiem z inwestycji, niekiedy nawet wysokim, choć nie jest to pewnik. Na wysokości zysku bardzo ważny wpływ na dokonanie odpowiedniego researchu pod względem atrakcyjności mieszkania jak i jego ceny, umiejętności negocjacyjne ale również wysiłek i nakład pieniężny i czasowy jaki włożysz w remont i wyposażenie nieruchomości.

Wszystkie te czynniki mają ogromny wpływ na to ile będziesz w stanie wypracować zysku z takiej inwestycji. Nie należy zapominać, że koszt zakupu mieszkanie nie jest jedynym kosztem dla flippera. Należy tutaj liczyć z się z konieczność odprowadzenia podatków, kosztami remontu, pośredników, deweloperów czy agentów nieruchomości. Zależnie od czasu przestoju, także pokrycie opłat związanych z mediami czy administracją.

Od czego zacząć flipping nieruchomości?

Możesz zacząć od przeglądania ofert, im dłużej będziesz na bieżąco z tym co dzieje się na rynku, tym szybciej nabierzesz doświadczenia w wyłapywaniu okazji rynkowych. Kluczowym słowem dla tego rynku jest słowo potencjał. To właśnie tego powinieneś poszukiwać, nieruchomości z potencjałem.

Nawet jeśli nie jest w idealnym, ani nawet zadowalającym stanie, musi mieć potencjał.

Bądź na bieżąco z trendami, obserwuj rozwój miasta i urbanizacji, remontów czy udoskonaleń i poprawek sieci komunikacyjnych. Odpowiednio wczesne wychwycenie okazji może przynieść Ci skuteczny trop w poszukiwaniu perełek.