malowanie proszkowe

Czym jest malowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe cieszy się bardzo dużą popularnością i świetnymi opiniami. Technika ta gwarantuje rewelacyjne efekty. Jeśli chcesz dowiedzieć się, na czym polega, to zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

Malowanie proszkowe – co to jest?

Malowanie proszkowe to metoda polegająca na pokrywaniu farbą różnorodnych rodzajów powierzchni. W czasie tego procesu wykorzystuje się specjalną farbę proszkową, którą nanosi się na wybrane materiały przy pomocy natrysku elektrokinetycznego lub elektrostatycznego. Aby wykonać malowanie proszkowe, trzeba posiadać specjalne urządzenie, czyli pistolet natryskowy.

Malowanie proszkowe – zalety

Malowanie proszkowe cieszy się ogromną popularnością, gdyż posiada wiele zalet. Przede wszystkim powłoki stworzone tą techniką wyróżniają się bardzo wysoką trwałością i odpornością na ścieranie. Ponadto dzięki malowaniu proszkowemu można uzyskać znacznie lepszy efekt niż przy pomocy klasycznej metody lakierowania. Powierzchnia pokryte farbą proszkową mają znacznie bardziej nasycone kolory, a ponadto z czasem nie ulegają zmatowieniu i nie łuszczą się. Ogromną zaletą malowania proszkowego jest również jego ekonomiczność. Farby proszkowe są bardzo wydajne i ich zużycie jest znacznie mniejsze niż tradycyjnych lakierów. Dużym plusem tego rodzaju farb jest również fakt, iż nie zawierają szkodliwych związków negatywnie wpływających na środowisko i ludzkie zdrowie.

Malowanie proszkowe – samodzielnie czy z pomocą fachowców?

Wiele osób zastanawia się, czy można wykonać malowanie proszkowe samodzielnie. Odpowiedź jest twierdząca, jednak, aby przeprowadzić ten proces prawidłowo, należy posiadać sporą wiedzę i odpowiednie sprzęty. Niestety urządzenia wykorzystywane do malowania proszkowego są bardzo kosztowne, a inwestycja w nie jest mało opłacalna dla osób prywatnych. Ponadto, jeśli nigdy wcześniej nie miałeś styczności z malowaniem proszkowym, to zdecydowanie lepszą opcją będzie powierzenie tego zadania w ręce profesjonalistów z doświadczeniem. Dzięki temu będziesz miał pewność, że proces przebiegnie prawidłowo i uzyskasz oczekiwany efekt.

Malowanie proszkowe (Warszawa) – cena

Ile kosztuje malowanie proszkowe w Warszawie? Otóż nie da się wskazać konkretnej ceny, ponieważ fachowcy zawsze ustalają ją indywidualnie z klientem. Koszt malowania uzależniony jest od kilku czynników, takich jak wymiary, stan i rodzaj powierzchni, która ma zostać pokryta farbą. Im bardziej skomplikowany proces, tym wyższa cena usługi.

Jeśli chcesz uzyskać szczegółową wycenę malowania proszkowego w Warszawie, to skontaktuj się z firmą oferującą tę usługę i przedstaw swoje oczekiwania i potrzeby. Fachowcy przeprowadzą z Tobą konsultację, aby poznać szczegóły na temat zlecenia. Dopiero po uzyskaniu dokładnych informacji na temat powierzchni, którą chcesz pomalować proszkowo, będą w stanie przygotować rzetelną wycenę. Pamiętaj, aby usługę tę zlecić doświadczonej firmie, cieszącej się dobrymi opiniami. Wybierając profesjonalistów, będziesz miał pewność, że proces malowania przebiegnie prawidłowo i zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.