Zabezpieczenia do garażu
2018-02-07 / Budownictwo / komentarzy

Garaż i jego okolice są miejscem szczególnie narażonym na uszkodzenia, które mogą powstać wskutek przypadkowego zderzenia samochodu z bramą, z którąś ze ścian itd. Dlatego warto zawczasu zaopatrzyć się w stosowne zabezpieczenia.

 

Zadbaj o swoje auto

Każdemu kierowcy zależy na tym, aby jego auto nie tylko było sprawne i funkcjonowało bez zarzutu, ale również by prezentowało się możliwie jak najlepiej. Garaż jest miejscem, w którym bardzo łatwo o powstanie na masce samochodu rys, zadrapań czy innych uszkodzeń. Dlatego warto dmuchać na zimne i w porę zaopatrzyć się w różnego rodzaju zabezpieczenia, których zadaniem jest ochrona pojazdu przed tego typu niefortunnymi przypadkami.
 

Jak zabezpieczyć garaż?

Jeśli garaż jest mały, przy wsiadaniu i wysiadaniu z samochodu łatwo można uderzyć drzwiami o ścianę, a wtedy rysa gotowa. Przy wielokrotnym powtarzaniu się takich uderzeń drzwi samochodu nie będą wyglądały estetycznie, nie mówiąc już o ścianie. Jak się ustrzec przed ewentualnymi zarysowaniami? Można np. wyłożyć ścianę jakimś miękkim materiałem, który amortyzowałby uderzenia. W tej roli sprawdzi się elastyczna mata lub wykładzina. Pamiętaj, że ogranicza Cię tylko wyobraźnia.

Ryzyko zarysowania auta zachodzi również przy wjeżdżaniu do garażu. Aby ustrzec się przed negatywnymi skutkami przypadkowych stuknięć, warto zainwestować w odboje gumowe. Odboje takie ochraniają naroża ścian, budynków, filarów i słupków konstrukcyjnych, rampy wjazdowe, a także wszystkie inne elementy o ostrym kącie. Odboje gumowe są na tyle grube (20 mm), że bez problemu absorbują uderzenia. Pomalowane są przeważnie na jakiś rzucający się w oczy kolor, aby miejsca narażone na stuknięcia były dla kierowcy widoczne. To świetne zabezpieczenie, warte swojej ceny.
 

Jeśli chcesz uchronić swoje auto przed zarysowaniami, które mogą powstać przy korzystaniu z garażu, warto pomyśleć o wspomnianych powyżej zabezpieczeniach. Dzięki nim zaoszczędzisz być może pieniądze, które w razie braku zabezpieczeń musiałbyś wydać na naprawę ewentualnych uszkodzeń.

 

 

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce