Co powinno się znaleźć w nowoczesnej łazience?
2018-02-01 / Wyposażenie / komentarzy

Współczesne łazienki łączą w sobie wysokie walory estetyczne z użytkowymi. Aby spełniały należycie swoją funkcję, powinny zostać zaopatrzone we wszystkie niezbędne elementy. Można się też pokusić o wstawienie takich, które nie są wymagane, ale za to ułatwiają bądź uprzyjemniają życie.

Brodziki – czy są jeszcze modne?

Brodziki nie są już na topie. Lepiej zastąpić je minimalistyczną konstrukcją prysznicową typu walk-in, zamontowaną na obszernym, lecz płytkim brodziku wpuszczonym w podłogę. Taka konstrukcja ma ledwie dostrzegalne odpływy liniowe lub ścienne, zapewniające stuprocentowy komfort w użytkowaniu. Może być otoczona kabiną, ale nie musi – wszystko zależy od upodobań i potrzeb użytkownika. Należy zauważyć, że walk-in w znacznym stopniu wpływa na ogólny design łazienki. Jest niby niewielkim elementem, a jednak rzuca się w oczy i nadaje pomieszczeniu taki bądź inny charakter. Dlatego warto wybrać konstrukcję, która będzie nie tylko praktyczna i funkcjonalna, ale również w każdym calu estetyczna.

 

Wanna w nowoczesnej łazience

Wanna może być wolnostojąca lub w zabudowie. Oba warianty cieszą się niesłabnącym powodzeniem i nic nie wskazuje na to, by jeden z nich zyskał przewagę nad drugim. Podobnie jak to jest z innymi elementami, wybór wanny powinien być podyktowany ogólnym wystrojem wnętrza. Ważne, aby wanna harmonizowała z resztą i została umiejscowiona tak, by nie sprawiać użytkownikom kłopotu w poruszaniu się po łazience.

 

Umywalka

Jeśli chodzi o umywalki łazienkowe, mamy wiele różnych opcji do wyboru. Obecnie modne są umywalki wpuszczane w blaty. Wyglądają bardzo efektownie, są przy tym niezwykle funkcjonalne. Dzięki takiej umywalce zaakcentujesz unikalny charakter wnętrza i nadasz całości nowoczesny styl. Umywalki nablatowe łatwo się czyści, nie nastręczają one również problemów z konserwacją.

 

Prysznic

Osoby, które wolą korzystać z natrysku niż z wanny, powinny zdecydować się na montaż kabiny prysznicowej. Warto zauważyć, że kabina zajmuje mniej miejsca niż wanna, co można wykorzystać, ustawiając w wygospodarowanej przestrzeni jakiś ładny mebel.

 

Są to najważniejsze elementy, które koniecznie powinny się znaleźć w każdej łazience. Najlepiej zdecydować się na produkty wysokiej jakości, za które zapłacimy wprawdzie nieco drożej, ale za to będziemy mogli cieszyć się nimi przez długie lata.

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce