Białe szafki nocne, czyli aranżujemy sypialnię
2018-01-28 / Aranżacje / komentarzy

Sypialnia to miejsce, w którym śpimy, relaksujemy się i odpoczywamy. Warto urządzić ją tak, aby jej wystrój sprzyjał regeneracji sił po męczącym dniu.

Chodź, pomaluj mój świat...

Wystrój sypialni powinien być zgodny z jej przeznaczeniem, tzn. sprzyjać wypoczynkowi. Jeśli chodzi o kolor ścian, mebli i ewentualnych dodatków, najlepiej sprawdzą się barwy stonowane, spokojne, nastrajające do snu. Fotel obity jaskrawoczerwonym obiciem czy krzykliwa tapeta będą może odpowiednie do salonu, ale już niekoniecznie zdadzą egzamin w sypialni. Postaw na różne odcienie beżu, brązu i bieli. Dobrym pomysłem mogą się też okazać sprzęty, dywany czy gobeliny podpadające pod granat. Białe szafki nocne (które kupisz tutaj: https://www.edinos.pl/szafki-nocne-biale), pościel o uspokajającym kolorycie czy tapety niezbyt rzucające się w oczy stworzą razem przyjemną atmosferę, w której miło będzie nabrać oddechu po intensywnym dniu pracy. Z innych kolorów wartych wykorzystania można wymienić delikatny róż, który zagwarantuje romantyczny, sielski klimat; niebieski w różnych odcieniach, kojarzący się z morską tonią; a także zielony, symbolizujący naturę. Bardzo ryzykowny jest kolor żółty. Jeśli będzie zbyt jaskrawy, z pewnością utrudni zasypianie.

 

Jakie meble kupić?

Wybór mebli, w które wyposażysz swoją sypialnię, powinien być uzależniony od jej metrażu. Jak dużą przestrzeń musisz zagospodarować? Duże pomieszczenia pozostawiają wiele swobody w aranżacji, małe z kolei narzucają pewne ograniczenia. Jeśli Twoja sypialnia nie jest zbyt przestronna, najbezpieczniej będzie zaopatrzyć ją w meble o prostych liniach. Kształty opływowe oraz bardziej skomplikowane figury geometryczne licują raczej z wnętrzami obszerniejszymi. Poza tym ze względów praktycznych o wiele lepiej wypełnić małą sypialnię meblami niestwarzającymi trudności w poruszaniu się po pomieszczeniu.

 

Aranżacja własnej sypialni może nastręczyć pewnych trudności. Mamy jednak nadzieję, że powyższe wskazówki ułatwią Ci zadanie i okażą swoją przydatność w praktyce.

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce