​Oprawy LED – sposób na nowoczesny design wnętrz?
2017-10-04 / Aranżacje / komentarzy

W dzisiejszych czasach kładziemy coraz większy nacisk na oryginalną aranżację pomieszczeń. W osiągnięciu niepowtarzalnego efektu istotną rolę odgrywa oświetlenie. W tym celu warto sięgnąć po oprawy LED, które są zarówno gustownym jak i energooszczędnym rozwiązaniem.

​Zalety opraw LED

Na pewno największą zaletą opraw LED jest rewelacyjne wrażenie wizualne. Zastosowanie różnorodnych rodzajów świateł pod właściwym kątem nada każdemu miejscu intrygujący wygląd oraz niepowtarzalny charakter. Oprawy LED wykorzystują wiązkę światła oraz towarzyszący jej cień do stworzenia unikalnego klimatu, co szczególnie dobrze sprawdza się w sypialniach i salonach, gdzie odpowiedni nastrój może przesądzić o jakości relaksu. Podobnie wykorzystać je można do oświetlenia korytarzy, łazienki, a nawet kuchni, dzięki czemu np. nie musimy w nocy zapalać światła i budzić tym innych domowników. Oprawy LED mogą zostać również wykorzystywane w korytarzach hoteli. Jest to sprawdzony sposób na uzyskanie przytulnego i jednocześnie ekskluzywnego wyglądu, co z pewnością wpłynie na zadowolenie gości.

Warto podkreślić, że oprawy LED mają bardzo niskie zużycie energii, a ich rozbudowana funkcjonalność pozwala na optymalizowanie oświetlenia pomieszczeń. Za pomocą pilota możemy zarówno regulować stopień natężenia światła, jak i jego kolorystykę, co daje możliwość na tworzenie różnych kompozycji świetlnych. Zamontowane akumulatory przedłużają działanie opraw LED do około dziewięćdziesięciu minut po utraceniu zasilania. Ponadto można je zainstalować w miejscach trudno dostępnych dla poprowadzenia instalacji elektrycznej, takich jak altany czy ogrody, poprzez podpięcie opraw do paneli słonecznych. Jest to niebywale ekologiczne rozwiązanie, które znacznie zmniejsza zużycie energii.

Oprawy LED to nowoczesny i ekonomiczny sposób na zapewnienie pięknego oświetlenia w każdych warunkach. Ich zastosowanie nie tylko pozytywnie wpłynie na niesamowitą prezencję wnętrz, lecz także pozwoli nam zaoszczędzić sporo pieniędzy na rachunkach za prąd.

Ofertę na oprawy LED znajdziecie na stronie producenta - http://www.zamel.pl/.

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce