Rolety plisowane
2017-09-26 / Wyposażenie / komentarzy

Montaż rolet plisowanych jest doskonałym sposobem na wizualne uatrakcyjnienie wnętrza. Oprócz walorów czysto estetycznych ten rodzaj zasłon okiennych posiada również niebagatelne zalety praktyczne, o których mowa poniżej.

Rolety plisowane a inne rodzaje zasłon okiennych

Rolety plisowane różnią się nieco od innych typów zasłon okiennych, choć należy zauważyć, że sposób zasłaniania i odsłaniania okien za ich pomocą jest taki sam – wystarczy pociągnąć sznurkiem. Tym, co stanowi o odrębności rolet plisowanych, jest możliwość zasłonięcia okna nie tylko od góry czy od dołu, ale również od lewej do prawej – w zależności od sposobu montażu – a także od środka. Plisy (bo tak potocznie określa się ten typ rolet) są o wiele bardziej funkcjonalne niż tradycyjne rolety czy żaluzje. Są jak gdyby połączeniem obu tych rodzajów zasłon. Niebagatelną zaletą rolet plisowanych jest również to, że nadadzą się one do każdego okna, niezależnie od tego, jaki będzie ono miało kształt: prostokątny, skośny, okrągły, półokrągły, trapezowy etc. Dlatego też plisy są najsłuszniejszą opcją w przypadku okien o nietypowych kształtach i rozmiarach. Warto zaznaczyć, że bardzo popularne są również plisy na okna dachowe.

 

Skuteczna ochrona przed słońcem

Rolety plisowane zapewniają skuteczną ochronę przed słońcem. W przeciwieństwie do tradycyjnych rolet umożliwiają regulację ilości światła przepuszczanego przez okno. Regulację taką do pewnego stopnia umożliwiają również tradycyjne żaluzje, ale nie jest ona tak zaawansowana.

 

Czym różnią się poszczególne podtypy rolet plisowanych?

Rolety plisowane wykonuje się z różnych tkanin. W asortymencie sklepów z zasłonami okiennymi znajdziemy tkaniny zaciemniające, przesłaniające lub firankowe; gładkie, jednolite lub z ozdobnymi wzorami. Szeroka gama poszczególnych wariantów odpowiada zróżnicowanym potrzebom i oczekiwaniom klientów.

 

Rolety plisowane – najlepsza opcja na rynku

Rolety plisowane są obecnie najlepszą z możliwych opcji na rynku, jeśli chodzi o zasłony okienne. Cechują się dużą praktycznością, pozwalają zasłonić dowolną część okna, pełnią funkcję ornamentacyjną –  w połączeniu z innymi elementami wyposażenia mogą tworzyć bardzo ciekawą aranżację. Kosztują co prawda nieco drożej niż tradycyjne rolety czy żaluzje, ale finalny efekt wart jest swojej ceny.

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce