Stylowy i pragmatyczny wystrój okien
2017-07-27 / Aranżacje / komentarzy

Istnieje szeroki wachlarz okien do wyboru – od drewnianych, przez plastikowe, do aluminiowych – należy więc zrobić wszystko, aby szyby i ramy idealnie współgrały z pomieszczeniem, w którym się je montuje.

Okna drewniane

Najbardziej tradycyjne są okna z drewnianymi ramami. Idealnie pasują do starych kamienic i willi. Odznaczają się najlepszą wytrzymałością, ale wymagają starannego dbania, malowania i lakierowania. Wykonane porządnie okna drewniane są szczelne.

 

Okna plastikowe

Najbardziej popularny typ okien: szyby znajdują się w plastikowych ramach, a ściślej w ramach PCV. Idealnie pasują do nowych bloków i domków. Odznaczają się najlepszą trwałością, a do tego nie wymagają specjalnego dbania o nie. Słyną z dużej szczelności i równie dużego rozszczelnienia.

 

Okna aluminiowe

Są to najbardziej estetyczne okna, których szyby znajdują się w aluminiowych ramach. Idealnie pasują do biurowców i galeriowców. Odznaczają się największą sterylnością. Gdy zniszczeniu ulegnie szyba, należy wymienić ją razem z ramą.

 

Parapety wewnętrzne

Do wypełnienia wnęki okiennej w pomieszczeniu służą parapety wewnętrzne. Chronią ciepło idące z grzejników, przeważnie znajdujących się pod nimi, przed zimnem pochodzącym zza okna.  Parapety wewnętrzne pełnią też funkcję dekoracyjną. Wykonuje się je z blachy ocynkowanej, aluminiowej, z PCV, drewna, cegieł, kształtek klinkierowych, płytek klinkierowych lub z kamienia.

 

Parapety zewnętrzne

Parapety zewnętrzne chronią pomieszczenie przed zaciekami i zawilgoceniem. Nie muszą, ale oczywiście mogą pełnić też funkcję dekoracyjną. Wykonuje się je z akrylu, aluminatu, PCV, drewna, płytek ceramicznych, płyty pilśniowej, postformingu i softforminfu lub z kamienia.

 

Rolety wewnętrzne

Rolety wewnętrzne to nic innego jak rozwijany materiał, którego montaż odbywa się wewnątrz pomieszczenia. Chronią przed słońcem i ładnie wyglądają. To rewelacyjna i przy tym bardzo pragmatyczna alternatywa dla żaluzji poziomych, pionowych i plis okiennych. Rolety wewnętrzne sprawdzają się w mieszkaniach, apartamentach, szkołach, zakładach pracy i domach.

 

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne to rozwijany materiał, którego montaż odbywa się na zewnątrz pomieszczenia. Chronią nie tylko przed słońcem, ale i przed włamaniami. Zimą zatrzymują ciepło wewnątrz pomieszczenia, a latem - na zewnątrz. Chronią nie tylko przed światłem słonecznym, ale i przed hałasem, a nawet przed zanieczyszczeniami. Rolety zewnętrzne spotyka się w biurach, galeriach i domach.

Źródło: http://anexokna.pl

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce