Urządzamy przedpokój w stylu skandynawskim
2017-05-19 / Aranżacje / komentarzy

Przy aranżacji mieszkania najwięcej uwagi poświęcany zazwyczaj takim pomieszczeniom jak salon, jadalnia czy kuchnia. A co z przedpokojem? Przecież to właśnie tutaj witamy nowoprzybyłych gości. Poniżej podpowiadamy, jak urządzić przedpokój w stylu skandynawskim.

Podłoga

Jednym z charakterystycznych wyróżników stylu skandynawskiego są białe ściany oraz podłoga wykonana z jasnego drewna. Jako że drewno jest materiałem podatnym na oddziaływanie wilgoci i łatwo się brudzi, można je zastąpić specjalnymi płytkami, które będą imitować jego fakturę. Pod względem wizualnym rezultat nie będzie znacząco odbiegał od tego, który uzyskalibyśmy, decydując się na podłogę z prawdziwego drewna. Biel ścian można urozmaicić, wieszając na nich stylowe obrazy lub też pokrywając je tapetą o minimalistycznym deseniu (charakterystyczne dla stylu skandynawskiego są np. jodełki i łezki).


Do jakich wnętrz pasuje styl skandynawski?

Rozwiązania aranżacyjne w stylu skandynawskim sprawdzą się idealnie w rozmaitych pomieszczeniach: zarówno w tych jasnych, przestronnych, w których będziemy mogli pomieścić wieszak, garderobę, szafki na buty z metalowymi kloszami oraz inne przydatne rzeczy, jak również w przedpokojach mniejszych i zaciemnionych. Nieskazitelna biel ścian i podłogi optycznie zwiększy jeszcze obszerny przedpokój i rozjaśni pomieszczenia, w których brakuje światła.


Czego nie powinno zabraknąć w przedpokoju?

Jeśli w twoim przedpokoju brakuje przestrzeni, możesz ustawić wzdłuż ścian jasne konsole. To idealne miejsce na różne poręczne przedmioty, takie jak klucze, telefon komórkowy, breloczki, ważne dokumenty itp. Najlepiej umieścić je w bezpośrednim sąsiedztwie szafki na buty (idealną znajdziesz tutaj: http://szafkinabuty.pl/). Kolubryniastą szafę na ubrania możesz z kolei zastąpić stylowym i atrakcyjnym wizualnie wieszakiem w kształcie drabiny.

W twoim przedpokoju nie powinno zabraknąć również dużego lustra. Powinno mieć ono drewniane lub bielone ramy, aby wpisać się w estetykę stylu skandynawskiego. Dla osób, które mają w zwyczaju przechowywać w przedpokoju wiele rozmaitych rzeczy, przydadzą się również wiklinowe kosze oraz różnego rodzaju pudełka.

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce