Domowe biuro: wybieramy fotel do biura!
2017-04-25 / Wyposażenie / komentarzy

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że praca biurowa też potrafi być bardzo męcząca. Nie tylko dla samego umysłu, ale zwłaszcza dla kręgosłupa. Z pewnością potwierdzi to każda osoba, która spędza przy biurku więcej niż kilka godzin dziennie.

Siedząc dłuższy czas przy biurku, musimy zapewnić sobie odpowiedni komfort, a jednocześnie zadbać o prawidłową postawę. Tylko w ten sposób unikniemy nadmiernego przemęczenia i zbędnych problemów z bólem kręgosłupa. Na co zatem zwracać uwagę podczas kupowania fotelu do biura?

 

Wygoda

Decydując się na zakup fotela biurowego, musimy upewnić się, że będzie nam w nim wygodnie. Dlaczego wygoda jest tak ważna? Badania naukowe udowodniły, że praca przy biurku na niewygodnym fotelu jest znacznie mniej wydajna i skuteczna. Oznacza to, że jej jakość jest zwyczajnie dużo gorsza niż powinna. Dlatego też musimy dokładnie zapoznać się z parametrami fotela oraz materiałami, z jakich został on wykonany. Im lepszej jakości materiały, tym wygodniejsze będzie siedzenie. Ponadto tylko dobrze dopasowany do naszych potrzeb fotel pozwoli na zachowanie właściwej postawy. Powinniśmy zwrócić uwagę na takie parametry, jak wysokość i kształt oparcia (koniecznie z podparciem na odcinku lędźwiowym), głębokość i szerokość siedziska, wysokość podłokietników, twardość siedzenia i oparcia, materiały. Siadając na danym fotelu, musimy po prostu czuć się wygodnie.

 

Funkcje fotela

Fotel biurowy ma za zadanie zapewniać nam komfort podczas dłuższej pracy. Musimy więc zwrócić szczególną uwagę na funkcje jakie posiada. Jednym z najprostszych wyznaczników jest zapoznanie się z mechanizmami stosowanymi przez producentów. Możemy tutaj wyróżnić między innymi mechanizmy typu CPT, TILT, Active, Ergon, Ibra, Kontakt, Multiblock, Epron Syncron. Do najbardziej popularnych zalicza się mechanizm CPT. Już samo zapoznanie się z funkcjami poszczególnych mechanizmów pozwala nam określić, czy dany model będzie dobry do dłuższej pracy czy nie. Zwróćmy uwagę na prosty podział.

  • Czas pracy do 2 godzin:

Wystarczy tutaj najbardziej podstawowy mechanizm CPT

  • Czas pracy do 4 godzin:

Odpowiednie będą mechanizmy CPT, TILT, Ergon, Kontakt

  • Czas pracy do 6 godzin:

Przy dłuższej pracy sprawdzą się mechanizmy Ibra, Multiblock

  • Czas pracy do 8 godzin:

Mechanizm Active

  • Czas pracy przekraczający 8 godzin:

Mechanizmy Epron Syncron, Epron Syncron Plus

 

W zależności od mechanizmu i materiałów, z jakich wykonany jest fotel, ceny mogą się różnić, dlatego najlepiej rozsądnie dobrać stosowane rozwiązania. Mechanizmy ergonomiczne są droższe od podstawowych.

 

Producenci krzeseł

Kolejnym istotnym punktem podczas wyboru odpowiedniego fotela biurowego jest korzystanie z modeli produkowanych przez znane i cenione firmy. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnych rozczarowań. Firmy godne polecenia to między innymi Nowy styl, Bakun, Unique, Entelo, Sitplus. Warto także kupować produkty w sklepie posiadającym fotele wymienionych firm. Jednym z takich sklepów jest sklep internetowy E-krzesla.pl.

Wybierz swój fotel biurowy już dziś!

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce