Czego nie może zabraknąć w stylowej kuchni?
2017-04-11 / Wyposażenie / komentarzy

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Nie tylko przyrządzamy w niej posiłki, ale i nierzadko oddajemy się ich konsumpcji. Warto więc zadbać o każdy detal przy aranżacji, nie wyłączając wyposażenia.

Po pierwsze: właściwe oświetlenie

Dobre oświetlenie w kuchni to absolutna podstawa. Dobre to znaczy takie, które sprawi, że nie będziesz musiał wytężać wzroku przy krojeniu warzyw, przyprawianiu mięsa czy przygotowywaniu kanapek; takie, które uczyni widocznym wszystkie kluczowe w pomieszczeniu miejsca. Najwięcej światła powinno padać na blat, na którym wykonuje się wszystkie podstawowe czynności. Następny w kolejności jest stół – w końcu to przy nim spożywamy posiłki. Nie powinniśmy też zapomnieć o wnętrzu kuchennych szafek. Dlatego najlepiej jest zainstalować oświetlenie centralne oraz boczne. Wyróżnia się wiele rodzajów oświetlenia. Przy wyborze konkretnego rozwiązania należy kierować się nie tylko własnymi preferencjami, ale również specyfiką pomieszczenia, w którym oświetlenie ma być zamontowane.


Po drugie: stół

Stół jest jednym z najbardziej rzucających się w oczy mebli kuchennych. Właśnie dlatego przy wyborze stołu obowiązuje ta sama zasada, która powinna określać decyzje zakupowe w zakresie oświetlenia: oprócz własnych inklinacji i potrzeb należy uwzględnić indywidualny charakter tej oto konkretnej kuchni, którą wyposażamy. Przez indywidualny charakter rozumiemy tutaj w szczególności rozmiary, konstelację pozostałych sprzętów oraz akcesoriów, a także ogólną kolorystykę wnętrza. Nie przesadzajmy jednak z estetyką. Należy przede wszystkim myśleć o funkcjonalności.


Po trzecie: porządny zastaw kuchenny

O stylu kuchni decydują nie tylko takie elementy, jak ogólny wystrój, rozlokowanie poszczególnych mebli i akcesoriów, oświetlenie itp., ale również – zastawa. Z całą pewnością wywrzesz na swoich gościach dobre wrażenie, jeśli podejmiesz ich eleganckim, stylowym garniturem do kawy, np. takim, jakie znajdziesz tutaj: https://www.helios-szklo.pl/. Jesteś smakoszem wytrawnych trunków? Dlaczego miałbyś ograniczać swoje przyjemności do rozkoszy podniebienia, skoro możesz nabyć kryształową karafkę, która nacieszy również twoje oko? O ileż przyjemniej spożywa się obiad lśniącymi sztućcami dobrej jakości, podany na nieszablonowych i efektownych talerzach! Porcelanowe półmiski ze zdobieniami, z których unosi się aromatyczna para, nęcą o wiele bardziej niż ich pospolite odpowiedniki z podrzędnego sklepu. Te wszystkie rekwizyty, które nadadzą twojej kuchni niepowtarzalny klimat, znajdziesz na stronie sklepu Helios.

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce