Rodzaje żurawi budowlanych – podstawowa kwalifikacja
2017-04-05 / Budownictwo / komentarzy

Dobry sprzęt budowlany jest niezbędny na każdym placu budowy. Tylko korzystając z dobrych, sprawnych urządzeń możemy z sukcesem realizować wszystkie zlecenia. Niniejszy tekst jest skierowany do początkujących przedsiębiorców. Być może ułatwi im wybór najlepszego dla nich modelu miniżurawia.

Żurawie możemy ze sobą zestawiać, biorąc pod uwagę różne kryteria: udźwig, parametry, typ czy też ciężar, z jakim radzi sobie dany żuraw. Zazwyczaj na polskich placach budowy korzysta się z następujących żurawi:

 

1. Żurawie samojezdne.

Żurawie samojezdne (zwane też kołowymi) są bardzo popularne w branży budowlanej. Ich podstawowym atutem jest to, że mogą poruszać się swobodnie po drogach, jak i na placu budowy. Ułatwia to wiele prac. Ten typ dźwigu jest zazwyczaj używany przy dużych inwestycjach, na rozległych placach budowy. Szybki dojazd w miejsce docelowe i mobilność urządzenia jest wtedy priorytetem.

 

2. Żurawie wieżowe.

Są one bardzo wygodne – nie trzeba troszczyć się o specjalne drogi, którymi będą mogły jeździć. Radzą sobie na każdym terenie. Atutem jest z pewnością również niska cena. Z tego modelu najchętniej korzystają firmy, które dopiero wchodzą na rynek. Przedsiębiorcy cenią niską cenę zakupu/wynajmu oraz łatwą obsługę.

Wybór odpowiedniego żurawia nie jest rzeczą łatwą. Jeśli chcesz, aby praca, którą wykonujesz, przyniosła dobre rezultaty, poproś o pomoc ekspertów. Oni z pewnością coś doradzą; podpowiedzą, jakiego żurawia najlepiej użyć. Specjaliści, którzy są w branży od lat i znają ją, jak to się mówi, od podszewki, wiedzą, jak kiedyś się pracowało i jak teraz się pracuje. Dzięki temu mogą lepiej doradzić klientom. Dobry fachowiec pomoże wybrać najlepszy sprzęt budowlany, który sprawdzi się świetnie na danej budowie.

W początkowej fazie istnienia firmy warto korzystać z usług wypożyczalni sprzętu budowlanego. Jedną z takich dobrych wypożyczalni jest Uplifter. Dostaniemy tam między innymi funkcjonalne miniżurawie, które są dzisiaj niezbędne w branży: https://uplifter.pl/mini-zurawie/. Miniżuraw sprawdza się świetnie, szczególnie na małych placach budowy. Przedostanie się nawet przez bardzo ciasne drzwi. Warto zaufać firmie Uplifter – doświadczona kadra, dysponująca rozległą wiedzą, z przyjemnością pomaga w wyborze idealnego sprzętu budowlanego, dopasowanego do typu budowy. Uplifter funkcjonuje na rynku już od wielu lat – przez ten czas przedsiębiorstwo zdążyło zyskać zaufanie naprawdę dużej liczby kontrahentów.

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce