Kontenery do wynajmu na plac budowy
2017-01-09 / Budownictwo / komentarzy

Dobrze zorganizowany plac budowy powinien nie tylko optymalizować wykonywane na nim prace, lecz także zapewniać tymczasowe zakwaterowanie odpowiedniej jakości. W tej roli najlepiej sprawdzi się zaplecze kontenerowe.

 

Kontenery budowlane to tańsza i uniwersalna alternatywa dla tymczasowych budynków i lokali zastępczych na budowie. Zapewniają pracownikom niezbędne warunki socjalne i sanitarne, chronią przed dostępem osób trzecich oraz wpływem czynników atmosferycznych. Można urządzić w nich m.in. biuro, łazienkę, miejsce do spania czy magazyn.

Często spotykamy je na placach budowy, ale też imprezach na świeżym powietrzu, gdzie służą za obiekty biurowe i sanitariaty. Zwykle zamiast kupować je, dużo łatwiej zamówić ich wynajem z dowozem w potrzebne miejsce. To oszczędza czas, pieniądze i różne problemy z logistyką.  

W usługach firm oferujących wynajem kontenerów znajdziemy między innymi:

  • kontenery biurowe,

  • kontenery handlowe,

  • kontenery magazynowe,

  • kontenery mieszkalne,

  • kontenery sanitarne,

  • kontenery mobilne.

W zależności od rodzaju, mogą być izolowane termicznie, posiadać instalację elektryczną, sanitarną oraz ogrzewanie, być umeblowane, wyposażone w schody, szklaną witrynę czy okna zabezpieczone kratami. Wygodnym rozwiązaniem są kontenery łączone, złożone z dwóch – trzech pomieszczeń, np. części biurowej, magazynowej i sanitariatu. Oddzielnym rodzajem są kontenery mobilne: mniejsze, łatwiejsze w przewożeniu, o konstrukcji przyczepy/barakowozu. Znajdziemy je m.in. w ofercie marki Boels.

 

Wynajem kontenerów – dlaczego warto?

Dzięki modułowej formie, pozwalającej na dostosowanie do różnych funkcji, kontenery znajdują szerokie spektrum zastosowania na placach budowy. Wykorzystywane są również w pawilonach handlowych, a także na imprezach sportowych czy festiwalach (najczęściej jako kasy, przechowalnie i sanitariaty). To rozwiązanie wygodne i uniwersalne, pozwalające znacznie ograniczyć koszty, jakie trzeba byłoby ponieść na budowę czy organizację tymczasowego lokalu.

 

Wynajmując kontener, nie musimy inwestować w trały majątek firmy, a zarazem możemy pozyskać pomieszczenie biurowe, sypialne czy sanitarne na dokładnie taki czas, jaki potrzebujemy. W ten sposób całkowicie eliminujemy koszty zakupu i zbycia. Dzięki gotowemu wyposażeniu oraz umeblowaniu kontener pozwala w łatwy sposób rozplanować przestrzeń, zapewnić pracownikom komfortowe warunki oraz zaplanować bezpieczne miejsce do przechowywania sprzętu czy materiałów. Szerokie możliwości adaptacji i łączenia pomieszczeń o różnego typu funkcjach z pewnością są tu również dużą zaletą. To z pewnością najbardziej uniwersalny typ zakwaterowania tymczasowego, dostępny na rynku budowlanym.

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce