Czym udekorować dom na święta, czyli świąteczne inspiracje
2016-11-24 / Aranżacje / komentarzy

Boże Narodzenie to święta, które szczególnie nas angażują. Tradycyjnie przygotowujemy potrawy wigilijne, ozdoby choinkowe, kupujemy gwiazdkowe prezenty. Co roku staramy się także, by wprowadzić coś nowego, by czymś zaskoczyć domowników i zaproszonych gości.

To właśnie one dają największe pole do popisu. Nie musimy sztywno trzymać się tradycji, ale powinniśmy zakreślić sobie pewne nieprzekraczalne granice. Wyznaczają je przede wszystkim motywy świąteczne, czyli gwiazdy i gwiazdki, aniołki, renifery, motywy religijne.

To one stanowią inspirację do dekorowania domu przed świętami. Jeśli mamy czas, możemy przygotować ozdoby samodzielnie. Nie jest to trudne, ale wymaga pewnych zdolności manualnych. Ci, którzy są zabiegani i nie mają zdolności plastycznych, mogą gotowe ozdoby zakupić na targach bożonarodzeniowych lub w sklepach internetowych. Na stronach internetowych znajdziemy również wiele inspiracji, które podpowiedzą nam, jak udekorować dom. Trzeba pamiętać jednak o jednym: co za dużo, to niezdrowo.

 

Zobacz także sztuczne świateczne choinki na http://swieta.dom.pl/493-choinki

 

Najważniejszym elementem dekoracji świątecznej jest choinka. Ozdabiamy ją kolorowymi lampkami, słodyczami itp. Możemy powiesić na niej także ozdoby wykonane ręcznie ze słomy lub kordonka. Takie same ozdoby nadadzą się idealnie do zdobienia okien, wtedy zachowana zostanie jednolitość stylistyki. Na oknach można też ustawić figurki z drewna, gipsu czy styropianu. Ich wygląd mogą podkreślać świece w świątecznych świecznikach. Podobnymi motywami dekorujemy różne pomieszczenia w domu lub mieszkaniu, dzięki temu uzyskamy jednorodność stylu.

Coraz częściej dekorujemy także otoczenie domu. Na drzewkach zawieszamy tradycyjne lampki lub taśmy LED. Możemy wykorzystać także podświetlane girlandy, kurtyny świetlne lub gotowe dekoracje o przeróżnych kształtach gwiazd, reniferów, choinek, szopek. Dla osób z wyobraźnią to ogromne polu do popisu, mogą za pomocą lampek stworzyć całkowicie baśniowy świat. Taka dekoracja ogrodu będzie całkowicie unikalna.

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce