Materiał na schody do domu - schody kamienne lub granitowe
2016-10-24 / Wyposażenie / komentarzy

Wybór materiału schodów podyktowany jest najczęściej ogólną koncepcją i stylem domu. Zarówno te zewnętrzne, jak i wewnętrzne mogą być wykonane z kamienia, granitu, drewna czy marmuru. Jakie są jednak aspekty praktyczne tych materiałów? Przekonajmy się.

 

Zadbaj o bezpieczeństwo

Niezależnie od tego, czy planujemy wybudować schody na zewnątrz budynku, czy też wewnątrz, musimy wziąć pod uwagę ich bezpieczeństwo. Nieraz zdarzy nam się przecież szybko je przemierzać w pośpiechu na śniadanie czy do pracy. Ważne jest zatem, aby nie były one śliskie, i aby wyposażyć je w odpowiednie barierki, które w razie poślizgu pozwolą nam zachować pionową pozycję.

Schody z granitu pod tym względem nie sprawdzą się w pomieszczeniach wewnętrznych. Dzieci czy nawet dorośli biegający po mieszkaniu w skarpetkach mogą zakończyć swój bieg nader niefortunnie. Przed taką ewentualnością można się uchronić, nadając powierzchni granitu odpowiednią strukturę. Niestety w tym przypadku schody granitowe będą bardziej odpowiednie jako schody zewnętrzne.

 

Schody na zewnątrz

Zarówno schody z kamienia, jak i granitu bardziej nadają się jako zewnętrzne schody. Chodzi tu nie tylko o ich strukturę, ale również temperaturę. Dotknięcie chłodnych schodów kamiennych czy granitowych bosą stopą nie jest niczym przyjemnym. Wysokiej jakości schody z kamienia i granitu oferowane przez producenta Marfiks zagwarantują doskonałą odpornośc na zużycie, warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Taki produkt przez długie lata pozostanie niezmieniony i zawsze będzie cieszył oko.

 

Dlaczego warto wybrać granit lub kamień?

Jako materiał na schody zewnętrzne sprawdzą się one znakomicie. Jak już wspominaliśmy, są trwałe, twarde i odporne zarówno na działanie substancji chemicznych, jak i uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, odporne są również na działanie zmiennych temperatur, wilgoci, a nawet ognia.

Sprawdzą się również w przypadku, gdy zależy nam na montażu w naszym domu materiałów pochodzenia naturalnego. Każdy kamień nie tylko odrobinę różni się od innych właściwościami istotnymi z praktycznego punktu widzenia, ale również wyglądem.

Instalacja schodów z kamienia czy granitu jest wbrew pozorom ekonomicznym rozwiązaniem. Duży początkowy wkład zwróci się nam po upływie kilku lat.

 

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce