W jakim stylu umeblować swoje mieszkanie?
2016-08-25 / Aranżacje / komentarzy

Udało się. Wreszcie zostałeś właścicielem swojego pierwszego mieszkania. Teraz przychodzi czas na remonty i aranżację wnętrza. Powstaje dylemat: jak umeblować mieszkanie? Może to być niełatwe, zwłaszcza jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią i ograniczonym budżetem.

Jednak przy odrobinie kreatywności możemy stworzyć naprawdę ciekawą stylizację wnętrza. Podpowiadamy, jakie style są obecnie najmodniejsze.

 

Styl skandynawski

Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mieszkają w niewielkich mieszkaniach i mają ograniczony budżet. Ten styl cechuje się prostotą i minimalizmem, jednocześnie jest bardzo estetyczny. Sekretem jest sposób łączenia materiałów i kolorów. Charakterystyczne są stonowane kolory, takie jak biel, brązy, szarości. Do tego drewno i naturalne materiały, len, wełna i bawełna.

 

Więcej na www.Casabianca.pl

 

Styl prowansalski

Styl francuski nieodmiennie wiedzie prym, jeśli chodzi o wystrój wnętrz. Kiedyś popularne były bogate zdobienia w stylu Ludwika XIV. Dzisiaj inspiracją jest raczej francuska wieś, a szczególnie Prowansja. Popularność zdobywają białe rustykalne meble, kwiatowe motywy i dużo świeżych ziół. Taki wystrój wnętrza jest bardzo lekki i przyjemny.

 

Styl glamour

Dla odważnych i przebojowych. To awangardowe połączenia luksusu, starych, zabytkowych mebli i nowoczesności z poczuciem humoru. Dozwolone są tu wszystkie, nawet najbardziej szalone zestawienia wzorów i kolorów. Ma się błyszczeć i rzucać w oczy. Nie wszyscy lubią styl glamour - niektórzy uważają go za kiczowaty, inni zachęcają do eksperymentów.

 

Styl industrialny

Wzorowany jest wyglądem przedwojennych hal pofabrycznych i loftów. Kojarzy się z dużymi przestrzeniami i masą starych, metalowych elementów. Utrzymane są w raczej chłodnej stylistyce. Ozdoby są oszczędne, lecz ciekawe, metalowe, rodem ze starej fabryki.

Jak widać, obecnie trendy w modzie są bardzo ciekawe, jeśli chodzi aranżację wnętrz. Wybór jest ogromny Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Przy odrobinie kreatywności można stworzyć naprawdę oryginalną i ciekawą stylizację.

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce