Jaką wybrać altanę do ogrodu?
2016-07-06 / Budownictwo / komentarzy

Jeśli dobrze zaplanujemy budowę altany, będzie ona jednym z najprzyjemniejszych miejsc w naszym ogrodzie. Będziemy tu mogli wypoczywać, spożywać posiłki, zapraszać gości, a nawet organizować imprezy. To wszystko jest jednak w dużej mierze zależne od tego, jaką konstrukcję wybierzemy.

Dlatego też przed zakupem warto dowiedzieć się, na czym polegają popularne rozwiązania stosowane w konstrukcji altan.

 

Altany ogrodowe a pawilony

Te dwa pojęcia bardzo często są mieszane. Warto to uporządkować. Zwykle pawilonami nazywamy po prostu mniejsze i prostsze altany - najczęściej pozbawione ścian bocznych i podłogi. Mylący może być fakt, że pawilonem czasem nazywa się również niewielkie domki letniskowe. Z tego powodu najlepiej nie przejmować się nazewnictwem, tylko upewnić się, że dokładnie wiemy, jak nasza altana będzie wyglądać.

 

 

Powyższe altany ogrodowe kupisz na www.produktyogrodowe.pl/20-altanki-altany-ogrodowe-drewniane

 

Z czego najlepiej wykonać altanki ogrodowe?

Najczęściej spotykamy altany ogrodowe wykonane z drewna. Łatwo je dopasować do ogrodów w różnych stylach. Takie altanki prezentują się bardzo ładnie, ten surowiec jest łatwy do obróbki i daje naturalny efekt. Nic dziwnego, że cieszy się taką popularnością w ogrodowych altankach. Warto zwrócić uwagę na gatunek drewna, z którego chcemy zbudować altankę, gdyż każdy prezentuje się nieco inaczej. Alternatywą dla drewna może być metal (częściej w przypadku pawilonu) lub cegła albo kamień (solidne, bardzo trwałe konstrukcje, zwykle droższe).

 

Fundament

Przy budowie altany bardzo ważny jest fundament. W przypadku standardowych drewnianych altan wystarczą zwykłe, betonowe stropy fundamentowe. W przypadku cięższych altan, wykonanych z metalu czy betonu, konieczne będzie użycie betonowych płyt. Jeśli nasza altana nie przekracza 25 m2, nie będziemy potrzebowali pozwolenia na budowę.

 

Dach

Bardzo ważnym elementem jest również dach altany. Abyśmy mogli swobodnie się poruszać, optymalna wysokość to 2230-260 cm. Dach altany może być wykonany z dachówki bitumicznej, blachodachówki, gontu drewnianego lub dachówek ceramicznych.

Dobrej jakości drewniane altany do ogrodu można znaleźć na przykład w sklepie internetowym ProduktyOgrodowe.pl

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce