Co ma się znaleźć pod lustrem w łazience, czyli wszystko o idealnych szafkach i umywalkach
2016-06-28 / Wyposażenie / komentarzy

Zakup szafki i umywalki łazienkowej może się wydawać czymś bardzo prostym. Niestety, często w trakcie użytkowania tych rzeczy dochodzimy do wniosku, że podjęliśmy złą decyzję, że trzeba było to bardziej przemyśleć.

W dzisiejszym artykule poruszymy wszystkie kwestie związane z dokonaniem dobrego zakupu, czyli objaśnimy, na co zwrócić uwagę, by wybrać najlepszą szafkę i umywalkę.

Modelem badawczym naszego poradnika będzie szafka z umywalką Elita (dostępne pod adresem http://www.topsanit.pl/pl/c/Zestaw-szafka-z-umywalka/80).

Na jej przykładzie pokażemy, jakie cechy są pożądane, a które tylko pogarszają jakość produktu i przynoszą wiele problemów z jego użytkowaniem. Na początku warto podkreślić, że każda szafka z umywalką kupowana w jednym zestawie jest już odpowiednio dopasowana, więc ten problem mamy z głowy. Czy zatem powinniśmy się zająć?

Po pierwsze trzeba zwrócić uwagę na rodzaj systemu zamykania. Szafka z umywalką Elita posiada system push to open, czyli "przyciśnij i otwórz". Jest to nie tylko bardzo wygodne rozwiązane, ale przede wszystkim bezpieczne, jeżeli posiadamy dzieci. Maluchy nie mają dostępu do tradycyjnych uchwytów, więc pokusa samodzielnego otworzenia szafki i w konsekwencji przytrzaśnięcia sobie palców podczas jej zamykana, jest o wiele mniejsza. Nie wspominając już o kwestiach estetycznych. Minimalistyczna szafka z umywalką bez uchwytów będzie się prezentować zawsze bardzo dobrze.

Kolejną niezwykle istotną cechą dobrej szafki, której nie można pominąć, jest jakość materiału, z którego została wykonana. Powinien być przede wszystkim oporny na wilgoć i wysoką temperaturę, która powstaje szczególnie w małych łazienkach podczas brania ciepłego prysznica. Materiał wątpliwej jakości szybko ulegnie zniszczeniu - nawet w ciągu kilku miesięcy. Będzie się rozwarstwiał i pęczniał. Może również zmienić swój kolor. Szafka z umywalką Elita jest wykonana z materiałów odpornych na wilgoć, a front i korpus stworzono z płyty laminowanej.

Kilka słów o samej umywalce

Kupując umywalkę trzeba się kierować przede wszystkim materiałem. Dobre tworzywo będzie odporne na zarysowania, rdzę, uszkodzenia mechaniczne. Zachowa piękny, biały kolor przez kilkanaście lat.

Sam materiał nie powinien być jedynym kryterium wyboru. Równie ważny jest kształt umywalki, który musi odpowiadać naszym indywidualnym preferencjom, aby korzystanie z niej było po prostu proste i przyjemne. Niektórzy preferują głębokie umywalki, a inni płytsze, ale szersze lub dłuższe.

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce