Jak zaaranżować małą łazienkę?
2016-06-28 / Aranżacje / komentarzy

Aranżacja małej łazienki jest jednym z najtrudniejszych zadań, które na nas czekają w momencie zakupu nowego mieszkania.

Niewielka przestrzeń, w której musi zmieścić się:

  • kilka szafek
  • armatura łazienkowa
  • pralka
  • kosz na pranie
  • lustro

to prawdziwe wyzwanie, nie tylko dla przeciętnego Kowalskiego, ale również dla profesjonalnych dekoratorów wnętrz. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka skutecznych sposobów na stworzenie komfortowej i pięknej, małej łazienki.

Doskonała łazienka w wersji mini

W nowoczesnym budownictwie, większość łazienek ma zaledwie kilka metrów kwadratowych. Zagospodarowanie tak małej przestrzeni nie jest wcale tak trudne, jak się to wydaje. Wystarczy poznać kilka skutecznych sposobów - trików, by bez najmniejszych problemów stworzyć łazienkę idealną w niewielkim mieszkaniu lub w kawalerce.

 

1. Wybierz odpowiedni sprzęt

Szafka z umywalką, toaleta i wanna, nie muszą zajmować wiele miejsca. Obecnie mamy możliwość zakupu specjalnych modeli każdego z wyżej wymienionych produktów, które są stworzone właśnie z myślą o małej przestrzeni przeznaczonej na łazienkę. Umywalki mniejszych rozmiarów, toalety mocowane jak najbliżej ściany oraz wanny wolnostojące bez zbędnej zabudowy, która tylko zabiera cenne miejsce, to sprawdzone patenty, stosowane już od kilku lat przez najlepszych projektantów wnętrz.

 

2. Zwróć uwagę na rodzaj szafy

Jeżeli zależy Ci na jak największym zaoszczędzeniu miejsca, to dobrym wyborem będzie szafka z umywalką elita. W ten sposób możesz zagospodarować wolną przestrzeń pod umywalką. Taka szafa bez problemu pomieści kosmetyki dla całej rodziny, przybory higieniczne i ręczniki. Innym, równie dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie szafki wiszącej, dość wąskiej, ale głębokiej, w której schowasz wszelką chemię czyszczącą, zapasowe ręczniki czy całą zgrzewkę papieru toaletowego.

 

3. Nie zapomnij o dużych lustrach

Duże lustro to trik, który optycznie powiększy łazienkę. Im jest większe, tym lepiej. Możesz je zamontować nad szafką z umywalką oraz na przeciwko drzwi wejściowych. Tak rozstawione dwa lustra efektywnie zwiększą przestrzeń, a łazienka zyska kilka dodatkowych metrów kwadratowych.

 

4. Zrezygnuj z wanny

Wanna niestety zawsze zajmuje sporo miejsca. Jeżeli nie jest Ci niezbędna do życia, to zastąpi ją kabina prysznicowa lub komplety natryskowe typu deszczówka (bez brodzika). Należy pamiętać, że każde minimalistyczne rozwiązanie, sprawdzi się w każdej małej przestrzeni. Nie tylko w łazience.

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce