Kiedy w domu pojawią się niespodziewani goście - jak zwalczyć karaluchy
2016-04-06 / Wyposażenie / komentarzy

Sama nazwa karaluchy i prusaki sprawia, że większości z nas włos jeży się na głowie. Ludzie z natury nie lubią robaków, ponieważ są małe, bardzo szybkie i zazwyczaj występują stadami.

Niestety w dalszym ciągu zdarzają się sytuacje, kiedy zarówno karaluchy jak i prusaki lęgną się z jakiegoś powodu w naszych domach. Wówczas panikujemy, chcemy jak najszybciej się wyprowadzać, byle czuć się bezpiecznie. Niektórzy od razu chwytają za telefon, dzwoniąc po profesjonalistów, którzy silnie chemicznymi środkami pozbędą się robaków z naszego domu. Przy okazji nieźle sobie za to policzą. Sam widok robaków sprawia, że chce nam się płakać. Istnieje jednak wiele skutecznych środków owadobójczych, które uchronią nas od nagłej decyzji zmiany ukochanego mieszkania tylko z powodu nowych, nieproszonych lokatorów. Pozwolą również odrobinę zaoszczędzić, niż gdybyśmy mieli wydać całe oszczędności na fachowca od karaluchów.

 

Preparaty na prusaki i karaluchy

Prusaki charakteryzują się tym, że są maleńkie, ledwo widoczne gołym okiem. Uwielbiają wilgoć i jedzenie, dlatego miejsca w których trzymamy żywność, a także przy odpływach wodnych można znaleźć ich najwięcej. Karaluchy są dużo większe, wyglądają jak żuczki, tyle że w czarnym kolorze. Podobnie jak prusaki, uwielbiają otaczać się jedzeniem. Oto kilka preparatów, które pozwolą raz na zawsze pozbyć się prusaków i karaluchów z domu:

 

  • Od lat stosowanym sposobem na prusaki jest zmieszanie niegranulowanego kwasu borowego z białą mąką i białym cukrem. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji, które w tym przypadku wynoszą 1:1:1. Najbardziej szkodliwe działanie będzie mieć na prusaki kwas borowy, które je po prostu zabije. Najlepiej rozmieścić mieszankę w miejscach, które znajdują się blisko odpływów. Z pewnością będzie to lodówka, ale także piekarnik. Walkę te należy prowadzić około trzech dni z rzędu. Powinno się udać.
  • Spraye na prusaki i karaluchy. Można kupić je w każdym sklepie ogrodniczym, a także specjalistycznym, który prowadzi tego typu produkty. Wszystkie miejsca w których zauważyliście wcześniej robaki należy popsikać preparatami, uważając na domowników (zwłaszcza dzieci i zwierzęta). Najlepiej będzie jeśli na czas operacji wyjdą z pokoju.
  • Można postawić także otwarty słoik z wodą. Prusaki uwielbiają wilgoć, dlatego chętnie wejdą do środka. W ten sposób można bezinwazyjnie pozbyć się małego, wielkiego problemu na długi czas, a może i nawet na zawsze.
  • Trutka na karaluchy i prusaki. Bardzo skutecznym pomysłem będzie także rozłożenie jedzenia w miejscu w którym pojawiają się robaki, połączonego ze specjalnego rodzaju trutką. Kiedy łakome rzucą się na jedzenie, nieświadomie zjedzą też truciznę, dzięki czemu szybko zdechną. Problem rozwiąże się wówczas bardzo szybko.
  • Preparat uwalniający suchą mgłę. Kilka firm na polskim rynku wypuściło tzw. bombę, czyli preparat w postaci suchej mgły. Ma ona za zadanie tępić zarówno robaki latające jak i te biegające po podłodze i straszące nas każdego dnia. Należy jednak pamiętać, by przed zastosowaniem produktu wynieść z pomieszczenia wszystkie rośliny doniczkowe, jedzenie, a także zabrać zwierzęta. Meble należy przykryć folią, szczelnie zamknąć okna i otworzyć szafki oraz szuflady. Preparat ma za zadanie najpierw wywabić wszystkie znajdujące się w pomieszczeniu owady i później je zabić.
  • Detektor owadów. Jego głównym zadaniem jest wyłapywanie owadów biegających, a więc karaluchów i prusaków za pomocą umieszczonego wewnątrz lepu. Urządzenie jest estetycznie zamknięte, dlatego nie widzimy przyklejonych wewnątrz robaków, które udało nam się złapać. Ma wymieniane wkłady i cieszy się dużym zainteresowaniem.
  • Odstraszacz owadów. Za pomocą ultradźwięków, które wydobywają się ze środka ma za zadanie odstraszyć z po z pomieszczenia w którym jest włączony wszelkie latające i biegające owady, w tym karaluchy i prusaki. Niewątpliwie jego zaletą jest brak jakichkolwiek środków chemicznych, które przy walce z tego rodzaju insektami są koniecznością. W zależności od ustawionej częstotliwości, odstraszacz ma działać na określone insekty.

Partnerem wpisu jest właściciel sklepu Dezder.com.pl

 

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce