Jak skutecznie posprzątać duży budynek
2016-03-31 / Wyposażenie / komentarzy

Zakładając firmę sprzątającą pomieszczenia biurowe należy mieć na uwadze wszystkie elementy, w które należy ją wyposażyć. Firmę tworzą oczywiście ludzie, jednak nie tylko oni.

Na jej sukces składa się profesjonalizm kadry zarządzającej w której gestii leży zakup odpowiednich maszyn i urządzeń przeznaczonych do sprzątania dużych powierzchni biurowych. Lista urządzeń i sprzętów, których firma używać będzie podczas realizacji usług sprzątania, powinna również zostać wcześniej przedstawiona do wglądu przedsiębiorstwu, które ją zatrudnia. Odpowiedni dobór maszyn jest bardzo ważny, ponieważ to w dużej mierze od nich zależą efekty sprzątania i fakt, czy dane przedsiębiorstwo zatrudni firmę sprzątającą na dłużej. W tej sytuacji należy zainwestować przede wszystkim w sprzęt profesjonalny. Oszczędności nie wchodzą w grę, ponieważ pieniądze i tak zostaną wydane, a przez kilka zaniedbań wynikających ze skąpstwa, firma może narazić się na utratę bardzo dobrego zlecenia.

 

Wózek sprzątający

To podstawowe urządzenie, którego nie może zabraknąć w żadnej firmie sprzątającej. Profesjonalny wózek tego typu ma oczywiście kółka, dzięki czemu sprzątająca osoba może swobodnie poruszać się nim po całym obiekcie. Na jego wyposażeniu znajdują się wiadra wraz ze specjalnymi prasami, których zadaniem jest wyciskanie wody z mopów myjących podłogę. Często z boku znajdują się także worki na śmieci, a w wersjach bardziej rozbudowanych zainstalowane są również małe półki na niewielkie przybory potrzebne do sprzątania.

 

Mopy, kije i stelaże

Niestety wózek sprzątający nie spełniłby swojej funkcji, gdyby nie jego małe elementy, takie jak mop, stelaż czy kij od szczotki. Umożliwiają one dokładne wyczyszczenie podłóg w obsługiwanym obiekcie. W zależności od potrzeb i wymagań klienta, w ofertach sklepów dostępne są mopy sznurkowe, płaskie z mikrofazy, paskowe czy płaskie bawełniane. Trudność może sprawić także zakup specjalnego kija, który może mieć stałą długość lub też być rozkładany, tzw. teleskopowy.

 

Samojezdna maszyna do czyszczenia podłóg

Każda profesjonalna firma sprzątająca powinna zakupić co najmniej kilka tego typu maszyn. Dzięki specjalnemu mechanizmowi, osoba operująca maszyną może przemieszczać się nią w dowolne miejsce, czyszcząc przy tym podłogę. Sprzęt tego rodzaju bardzo ułatwia pracę całemu zespołowi, jak również przyspiesza realizację wszystkich zadań. Podłogi są nie tylko dokładnie umyte, ale także wypolerowane i zamiecione.

 

Wózki na odpady

Firma sprzątająca ma za zadanie doprowadzić biuro do idealnego stanu w ciągu zaledwie kilku godzin. Aby oszczędzić ekipie ciągłego biegania z góry na dół z zebranymi śmieciami, należy kupić co najmniej kilka specjalnych wózków na odpady, dzięki którym nie tylko zaoszczędzony zostanie czas, ale śmieci będą także posortowane. To sprzęt który bardzo ułatwia pracę podczas sprzątania budynków biurowych i jest absolutną koniecznością, jeśli chodzi o wyposażenie firmy sprzątającej.

 

Akcesoria

Wśród tych absolutnie niezbędnych dodatków, bez których sprzątanie hal produkcyjnych i innych dużych budynków nie poszłoby najlepiej wymienić można:

  • Ściereczki z mikrofibry – doskonale przyciągają kurz, a także wchłaniają zabrudzenia. Wystarczy wypłukać je w ciepłej wodzie i są gotowe do ponownego użytku. Świetnie polerują błyszczące powierzchnie, nadają się także do mycia luster i okien.
  • Worki na śmieci – sprzątając po całym dniu biurowej pracy, z pewnością przyda się ich zapas. W korporacjach każdy ma przy biurku kosz na śmieci i własną niszczarkę. Dziennie w koszu ląduje niemal cała ryza papieru na dwie osoby.
  • Rękawice ochronne – profesjonalna firma sprzątająca, dba o swoich pracowników i zabezpiecza ich przed działaniem szkodliwych detergentów. Każdy pracownik powinien być wyposażony w rękawice ochronne, bez względu na to czy ma bezpośredni kontakt z chemikaliami, czy dotyka ich przez ściereczkę.
  • Tablica ostrzegawcza „śliska podłoga” – doskonale sprawdza się, kiedy w budynku jest naprawdę dużo pracy i pracownicy pracują na bardzo wysokich obrotach. Aby nikomu nie stała się krzywda, ustawienie takiej tabliczki będzie bardzo pomocne.

Partnerem artykułu jest firma Techbuilding.pl

 

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce