Gdzie są moje narzędzia?
2015-12-15 / Budownictwo / komentarzy

Domowy ogrodnik potrzebuje wbrew pozorom całkiem dużego zestawu rzeczy żeby należycie zadbać o swą roślinność. Prościej pewnie byłoby wymienić czego nie potrzebuje, ale jednak podejmijmy wyzwanie i spróbujmy wymienić chociaż kilka akcesoriów.

Na naszej liście swoje miejsce znaleźć muszą: kosiarka, podkasz arka, dmuchawa do liści, opryskiwacz, wertykulator. Nie mówiąc już o tak podstawowym sprzęcie jak grabie, łopata czy nożyce do żywopłotu.

 

Gdzie?

Kiedy to wszystko opuści już miejsce na naszej liście musi znaleźć nowe miejsce w naszym ogrodzie. W takim wypadku domki narzędziowe to najlepsze rozwiązanie.

Najtańsza wersja z PCV to również najbardziej uniwersalne rozwiązanie. A przede wszystkim bezobsługowe. Takowy domek  nie wymaga bowiem od nas żadnych zabiegów impregnacji. Bardzo łatwo się czyści, a przede wszystkim montuje i rozmontowuje. Dzięki czemu bezproblemowo można go przenieść praktycznie w dowolne miejsce. Istotną jego cechą jest też wodoszczelność i odporność na działanie promieni UV. Chociaż każdy plastik oczywiście z biegiem czasu po prostu blaknie.

Blaszak wykonany z metalu, to kolejna opcja do wzięcia pod uwagę jeśli interesują nas domki narzędziowe. Ma on wiele zalet podobnie jak materiał PCV jednak jedną sporą wadę, którą jest skłonność do kondensacji i skraplania się wody, która może zaszkodzić przechowywanym w nim urządzeniom mechanicznym. Nie bez znaczenia jest też również tendencja do nadmiernego nagrzewania się latem.

Dlatego drewno dla tego typu domku to optymalne rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę. Ono najlepiej zabezpieczy przechowywane przez nas rzeczy i zapewni wysoki poziom estetyki, ale niestety domki narzędziowe tego typu same wymagają sporej pielęgnacji i impregnacji.

 

Wszystko pomieścić

Jeśli już zdecydujemy się na jakiś domek pora pomyśleć o zagospodarowaniu jego przestrzeni tak aby wszystko się zmieściło i mogło być bezpiecznie przechowywane. Wielkość, rodzaj podłogi i właściwa wentylacja mają tu kluczowe znaczenie. Nigdy nie kładźmy sprzętu na gołej ziemi. I zawsze musimy zapewnić właściwy dopływ powietrza do domku. Zwłaszcza gdy chcemy przechowywać tam opryski i inne materiały toksyczne.

 

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce