Domek ogrodowy, ale jaki?
2015-11-27 / Wyposażenie / komentarzy

W pierwszym rzędzie trzeba się zdecydować po co chcemy postawić w ogrodzie taki domek i czemu ma on nam służyć. Najczęściej domki ogrodowe powstają jako miejsce zabaw dla dzieci lub składzik narzędzi Pana Domu. Dziś jednak zajmiemy się tylko i wyłącznie tym pierwszym przypadkiem.

Potrzeby milusińskich

Własny domek przeznaczony do zabaw i urządzania tajemnych klubów to odwieczne marzenie wielu maluchów. Szansa powodzenia takiego projektu zależała od uzdolnień budowlanych wujka, taty lub dziadka, ale teraz na szczęście najmłodsi nie są skazani jedynie na rodzinę. Domki ogrodowe można bowiem kupić w gotowej postaci lub w elementach do prostego złożenia. Wybór jest wielki. Na czym powinniśmy się skupić?

Jakość

Ta w przypadku wyrobów dla dzieci zawsze powinna stać nam przed oczami na pierwszym miejscu. Najpewniejsze jeśli chodzi o domki ogrodowe jest oczywiście drewno. To materiał najbardziej trwały i dający się doskonale zaimpregnować. Dzięki czemu będzie odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Nie bez znaczenia jest również odporność na zniszczenia i możliwość ewentualnej naprawy. Taki wariant domków jest oczywiście najbardziej kosztowny. Jeśli ktoś zmuszony jest poczynić oszczędności może sięgać po tworzywa sztuczne, ale rekomendujemy jedynie wyroby najlepszych producentów. Jednak bez względu na wytwórcę musimy się liczyć z krótszą żywotnością takowego produktu.

Modele

Domki ogrodowe przeznaczone dla dzieci mają naprawdę wiele wariantów. Jednym z lepszych są rozwiązania modułowe, które sprawią, że dziecko szybko z domku nie wyrośnie, a domek będzie rósł wraz z dzieckiem.

A może własny zamek

To rzecz jasna hit dla wszystkich księżniczek i rycerzy, ale także powiedzmy to sobie szczerze dla rodziców z fantazją. Nie jest to może uniwersalny pomysł, ale za to zapewni wiele godzin wspaniałej zabawy.

Domek na drzewie

Rzecz najbardziej pożądana, ale trudna do wykonania również ze względów bezpieczeństwa więc warto zdać się na sprawdzone rozwiązania profesjonalistów. Nie należy jednak bezkrytycznie zdawać się na markę i w przypadku tego domku obejrzeć jego projekt bardzo dokładnie.

Dla dorosłych

Dorosłym natomiast poleca się domki narzędziowe, które będą służyły do przechowywania niezbędnych narzędzi ogrodniczych. 

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce