Ogrzewanie domu gazem płynnym
2015-10-20 / Budownictwo / komentarzy

Ogrzewanie domu gazem płynnym jest wygodniejsze niż ogrzewanie paliwem stałym, tańsze niż ogrzewanie prądem i ekologiczniejsze od ogrzewania olejem opałowym.

Ogrzewanie gazem LPG to rozwiązanie wygodne i sprawdzające się w tych gospodarstwach, w których dostęp do paliw jest utrudniony. Zazwyczaj gaz oferowany jest w asortymencie takim jak: butan techniczny, propan-butan, propan techniczny.

Jeżeli zdecydujemy się na zbiornik z gazem, będziemy mieli pewność, że wystarczy nam on na kilka miesięcy. W tym czasie nie będziemy musieli się martwić o dostawę paliwa, podkładanie do pieca, czy duże rachunki za ogrzewanie. Taka instalacja zapewni nam nie tylko ogrzewanie, ale także ciepłą wodę i dostarczy gazu do gotowania.

Dostawcy gazu są w stanie dostarczyć gaz płynny wszędzie – w tym przypadku użytkownik nie jest ograniczony możliwościami wykonania przyłącza. Ceny gazu płynnego są niskie, dzięki czemu sąsiedzi będą nam zazdrościć tego, że nie musimy płacić dużych rachunków.

Jeżeli zależy nam na środowisku i staramy się żyć ekologicznie, to możemy być pewni, że gaz płynny nie ma żadnych konkurentów pod tym względem – jakość spalin powstałych w trakcie jego spalania jest dużo wyższa niż w przypadku innych paliw.

Zbiorniki z gazem LPG mogą być różnej wielkości – największe mają nawet 1650m3, co daje 6400 litrów gazu. Można je umieścić zarówno na powierzchni, jak i pod nią, ważne jednak by znajdowały się w bezpiecznej odległości od domu. Zbiorniki można dzierżawić (wówczas firma, która nam go udostępnia, przygotuje projekt, wybuduje instalację, dostarczy gaz, zajmie się przeglądem i zabierze zbiornik, gdy nie będzie już potrzebny) lub wykupić na własność – w tym przypadku koszty na początku mogą być wyższe, ale z czasem będzie to bardzo opłacalne. Co ważne, używany zbiornik można odsprzedać, gdy jest już nie potrzebny lub gdy chcemy go wymienić na nowy.

Podsumowując, korzyści z ogrzewania domu gazem płynnym to przede wszystkim:

  • gaz płynny jest paliwem ekologicznym
  • proces wykonania instalacji zbiornikowej jest szybki i bezproblemowy
  • system ogrzewania gazem nie wymaga obsługi
  • gaz płynny spala się czysto, dlatego urządzenia nim zasilane nie wymagają częstego czyszczenia.
  • niskie ceny butli gazowych

Zobacz też

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce