Drewniane skrzynki po owocach i warzywach – jak użyć ich w aranżacjach
2019-04-24 / Wyposażenie / komentarzy

Kiedyś mogliśmy je oglądać tylko w warzywniakach, dziś coraz częściej wypełniają wnętrza naszych domów i mieszkań. Drewniane skrzynie są ekologiczne i pozwalają własnoręcznie wykonać piękne meble oraz dodatki.

Drewniane skrzynie kupimy od ręki chociażby w internecie. Najtańsze będą wymagały większego wkładu pracy – trzeba je wyczyścić, wygładzić i pomalować. Aby stworzyć z nich coś ciekawego, musimy też zaopatrzyć się we wkręty do drewna i wkrętarkę.

 

Meble po swojemu

Z prostych skrzynek po owocach i warzywach zrobimy praktycznie każdy mebel. Począwszy od szafki na buty, przez niezwykle klimatyczny regał lub półkę, na stoliku do kawy kończąc. Tak, możemy sklecić z nich także łóżko, sprawdzą się równie dobrze jak palety. Świetnie może wyglądać również wykończenie jednego, dwóch lub wszystkich boków łóżka skrzynkami, które jednocześnie będą służyły za półki. Możemy w nich umieścić książki, pudła, świeczki, a nawet niewysokie kwiaty w doniczkach. Stolik kawowy ze skrzynek? To najprostsza rzecz pod słońcem. Dwie lub cztery skrzynki wystarczy połączyć ze sobą wkrętami do drewna, a na dole przymocować małe kółka.

 

Skrzynie w ogrodzie

Skoro ze skrzynek da się zrobić łóżko, z pewnością mogą posłużyć także jako materiał na meble do ogrodu. Wiemy już jak zrobić stolik. W prosty sposób wykonamy także krzesła. Siedziska powinny być jednak dodatkowo wzmocnione od spodu. Dodatkowe deski pozwolą nam stworzyć wygodniejsze wersje z oparciami. Na krzesła możemy położyć miękkie poduszki.

W ogrodzie, na tarasie lub balkonie, skrzynie przydadzą nam się także do uprawy kwiatów, ziół i warzyw. Wystarczy wyłożyć je folią, a następnie wysypać kamienie lub keramzyt oraz ziemię i wysiać dowolne rośliny.

 

Zgodnie z przeznaczeniem

Skrzynki mogą też stać w naszej kuchni czy spiżarce i służyć dokładnie do tego, do czego zostały stworzone – do przechowywania warzyw oraz owoców. Będą wyglądały o niebo lepiej od kartonów i pomieszczą naprawdę duże zbiory.

 

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce