Zlewozmywaki do Twojej kuchni
2018-10-31 / Wyposażenie / komentarzy

W żadnej kuchni nie może zabraknąć zlewozmywaka. Nawet jeżeli na co dzień korzystamy z wydajnej zmywarki, zlew z pewnością przyda nam się do mycia warzyw i owoców czy też podczas odcedzania ziemniaków bądź makaronu.

Na rynku mamy obecnie ogromny wybór zlewozmywaków w wielu wariantach oraz w bardzo zróżnicowanych cenach. Ta różnorodność powoduje, że wiele osób urządzających kuchnię – zwłaszcza tych niemających rozeznania w ofercie rynkowej - ma spory problem z wyborem odpowiedniego modelu. Specjalnie z myślą o tej grupie konsumentów przygotowaliśmy kompendium wiedzy na temat zlewozmywaków dostępnych obecnie w sprzedaży.

 

Zlewozmywak ze stali czy z granitu?

Jeszcze kilka lat temu w polskich kuchniach niepodzielnie królowały zlewozmywaki ze stali szlachetnej, lecz obecnie równie dużą popularnością cieszą się modele wykonane z granitu. Podstawową zaletą zlewów stalowych (https://www.bricoman.pl/artykuly-sanitarne/zlewozmywaki) jest przede wszystkich ich wyjątkowo zachęcająca cena - podstawowe, najmniejsze modele możemy nabyć już za około 100 złotych. Są one bardzo odporne zarówno na niskie, jak i na wysokie temperatury, dochodzące nawet do ponad 500 stopni Celsjusza. Ponadto łatwo utrzymać je w czystości, stalowa powierzchnia jest niezwykle odporna na ewentualne odbarwienia.

Mimo licznych walorów zlewów stalowych coraz więcej osób instaluje w swoich kuchniach ich odpowiedniki wykonane z granitu. Zlewozmywak granitowy jest dużo droższy, a oprócz tego dość ciężki, co pociąga za sobą konieczność wzmocnienia konstrukcji szafki pod zlewem. Po stronie zalet warto jednak zaznaczyć, że będzie on wysoce odporny na uderzenia, zarysowania, wysoką temperaturę i odbarwienia. Aby zlew wykonany z granitu długo był ozdobą kuchni, należy systematycznie czyścić go specjalistycznymi środkami.

 

Ile komór nam potrzeba?

Jeżeli naczynia zmywamy w zmywarce, to zdecydowanie nie warto marnować miejsca na zlew dwukomorowy - na pewno wystarczy nam zlew z jedną komorą. Z kolei przy dużej rodzinie lub w sytuacji, gdy nie mamy zmywarki, warto pozostać przy tradycyjnym zlewozmywaku z dwiema dużymi komorami. Bardzo ciekawą alternatywą dla osób potrzebujących dwóch komór, a posiadających ograniczoną przestrzeń kuchenną, jest zlew półtorakomorowy - druga komora jest w nim znacznie mniejsza, dzięki czemu całość zajmuje mniej miejsca. Jeżeli nie posiadamy wydzielonej suszarki na naczynia, z pewnością bardzo przyda nam się ociekacz, który posłuży także do rozmrażania mięsa czy też odsączania warzyw i owoców z zalewy.

 

M A T E R I A Ł Z E W N Ę T R Z N Y

 

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce