Architektura i urbanistyka: uczelnie w Warszawie, opinie
2018-10-10 / Budownictwo / komentarzy

Czy warto studiować architekturę i urbanistykę? Jaką uczelnię wybrać? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Architektura i urbanistyka – kierunek studiów

Ten dwuczłonowy kierunek studiów cieszy się ogromną popularnością. Architektura jest dziedziną wiedzy dotyczącą projektowania różnego rodzaju budowli. Urbanistyka natomiast jest nauką o planowaniu przestrzeni w miastach i na osiedlach.

 

Uczelnie w Warszawie, opinie

W Warszawie oraz w innych polskich miastach można studiować architekturę i urbanistykę na wielu renomowanych uczelniach. Ich wyczerpującą listę znajdziesz tutaj: http://www.uczelnie.pl. Przy wyborze placówki warto kierować się krążącymi w obiegu opiniami na jej temat. Dobrym źródłem wiedzy mogą być internetowe fora dyskusyjne, na których użytkownicy dzielą się ze sobą opiniami na temat poszczególnych uczelni. Jeśli zależy Ci na tym, aby studiować jak najtaniej i w jak najlepszych warunkach, koniecznie skorzystaj z porównywarki cen dostępnej na powyższej stronie. Przykładowo, jeśli ograniczymy się tylko do Warszawy, w Społecznej Akademii Nauk zapłacisz za studia min. 3100 zł, w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania 3960 zł, a w Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej 3000 zł. Warto więc korzystać z takich udogodnień. Dzięki porównywarce cen znajdziesz uczelnię, która w stu procentach będzie odpowiadała Twoim oczekiwaniom.

 

Nabór na studia

Na architekturę i urbanistykę dostają się tylko najlepsi kandydaci. Rekrutacja składa się z dwu etapów: pierwszy polega na konkursie świadectw dojrzałości, drugi na weryfikacji umiejętności rysunkowych. Weryfikacja ta może być przeprowadzana na dwa sposoby: poprzez stacjonarny egzamin z rysunku lub ocenę prac przygotowanych już wcześniej przez kandydatów.

 

Studia z architektury i urbanistyki wymagają opanowania wielu różnorakich umiejętności. W programie kształcenia nacisk położony jest zarówno na stronę teoretyczną, jak i praktyczną. Istotne jest nie tylko projektowanie obiektów architektonicznych oraz planowanie przestrzeni miejskich i osiedlowych. Od studenta wymaga się również przyswojenia wiedzy z zakresu historii sztuki oraz wyuczenia się obsługi oprogramowania służącego do modelowania przestrzennego i wizualizacji projektów.

 

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce