Jak wybrać biurko dla dziecka?
2015-07-28 / Wyposażenie / komentarzy

Biurko to mebel, który musi być zarazem funkcjonalny i wygodny. Sprawdzamy, jakie parametry wziąć pod uwagę, aby biurko dla dziecka dobrze spełniło swoje zadanie.

Przy biurku nasza pociecha będzie spędzać zapewne około kilku godzin dziennie, musi więc być to mebel praktyczny, a jednocześnie taki, przy którym komfortowo będzie się siedziało. Niewygodny mebel sprawi, że dziecko niechętnie będzie spędzać przy nim czas, co zresztą może odbić się niekorzystnie na jego nauce. Biurko dla dziecka powinno być przestronne, nie za niskie i nie za wysokie, z wystarczającą ilością miejsca pod spodem, aby swobodnie trzymać pod nim nogi.

Zwróćmy też uwagę na długość i szerokość blatu. Niektóre biurka tylko pozornie wyglądają na duże, jednak gdy zaczniemy gromadzić na nich różne rzeczy, okazuje się, że miejsca do zagospodarowania wcale nie jest zbyt wiele. Tymczasem, wolnej przestrzeni na blacie biurka dziecka nigdy nie jest za dużo. Pamiętajmy, że nasza pociecha będzie odrabiać przy biurku rozmaite zadania domowe z różnych przedmiotów (w tym plastycznych i technicznych), nie może więc zabraknąć miejsca na rozłożenie niezbędnych przyborów, podręczników i zeszytów oraz na swobodną pracę. Jeśli na biurku dziecka ma znaleźć też swoje miejsce komputer, nie zapominajmy o specjalnej wysuwanej półce na klawiaturę, dzięki której praca przy odrabianiu lekcji nie będzie utrudniona – klawiaturę zawsze można schować.

Dużo miejsca na blacie to nie wszystko. Dziecko powinno wszystko, co potrzebne do odrabiania zadań domowych, mieć zawsze pod ręką, toteż w biurku nie powinno zabraknąć pojemnej szafki oraz wnęk albo szuflad. Obecność szafek i szuflad uchroni też biurko dziecka przed nieładem, jaki mógłby zapanować, jeśli większość przedmiotów szkolnych spoczywałaby na blacie.

Na koniec warto wspomnieć o stylistyce biurka. Kupujmy meble tego typu o uniwersalnym designie, stonowanej kolorystyce i klasycznym kształcie. Wybór biurka dla dziecka o fantazyjnym, bajkowym charakterze nie musi być dobrym rozwiązaniem. Pamiętajmy, że dziecko szybko dorasta i choć dziś takie biurko może mu się podobać, za rok może uważać je za zbyt dziecinne i chcieć je bezwzględnie wymienić.

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce