WyBRUKowana droga do sukcesu?
2018-08-16 / Aranżacje / komentarzy

Kostka brukowa jest wykorzystywana przede wszystkim do utwardzenia terenów przydomowych, produkcyjnych, handlowych. Jednak stanowi ona także bardzo ważny element aranżacyjny.

Udekoruj mnie

Dzięki różnorodnym formom, kształtom i kolorom kostki brukowej możemy stworzyć naprawdę oryginalne kompozycje przy domu lub w ogrodzie. Nie mówimy tutaj już tylko o wyznaczaniu ścieżek, budowaniu podjazdów i tym podobnych, ale także o działaniach czysto dekoracyjnych. Świetnie sprawdza się ona między innymi jako element aranżacji werand, tarasów, ogrodów.

 

Zamiast kamienia

Jeszcze do niedawna alternatywą dla kostki brukowej na tarasie był naturalny kamień. Jest on jednak zdecydowanie droższy. Ciekawą alternatywę stanowi kostka brukowa typu wet-cast, czyli taka, która do złudzenia przypomina naturalny kamień. To duże, solidne i trwałe płyty, które nadają tarasowi zjawiskowego wręcz charakteru. Do tego dochodzi przepiękna kolorystyka w stylu skał wapiennych.

 

Trochę oldschoolowo

Tradycyjna kostka może z kolei stanowić podstawę do ciekawych melanżowych kompozycji, które doskonale sprawdzą się m.in. w ogrodzie. Dysponujemy również kostkami przypominającymi stary bruk - one z kolei przeniosą nas w klimat południowoeuropejski. Ciekawa faktura, postarzana, nieregularna linia brzegów - wszystko to tworzy atmosferę rodem z innej epoki.

 

Minimalizm

Przy nowoczesnej architekturze, stylu industrialnym świetnie sprawdzą się proste, duże płyty, które wzbogacą jedynie już uzyskany klimat. Do tego są stabilne, łatwe w utrzymaniu, solidne, sprawdzą się więc także na przykład w przypadku przestrzeni tarasowych wykorzystywanych na większe spotkania, eventy, minikoncerty.

 

Aranżacja

Nie każdy z nas potrafi zaprojektować ogród lub taras. Z tego względu producenci kostek brukowych wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom i w ramach swojej oferty proponują również wsparcie projektowe (zobacz: https://www.bruk-bet.pl/produkty/kostka-brukowa). Dzięki pomocy profesjonalisty możesz stworzyć taras swoich marzeń!

 

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce