Wybieramy odkurzacz
2018-05-25 / Wyposażenie / komentarzy

Nie ma chyba bardziej niezbędnego urządzenia AGD niż odkurzacz – pomaga utrzymać porządek w naszym mieszkaniu, zbiera okruchy i inne nieczystości z podłóg. Niektóre nawet piorą dywany, inne są przystosowane do usuwania sierści zwierząt.

Jak wybrać, spośród szerokiej oferty na ryku, odpowiedni model odkurzacza?

 

Podstawy

Przede wszystkim musimy zadać sobie pytanie, co tak naprawdę najczęściej będziemy odkurzać: panele, płytki, a może jednak dywany? Skórzaną kanapę czy z materiałowym obiciem? A może ciężkie zasłony, które także od czasu do czasu należy odświeżyć? Jeśli ustalimy rodzaj sprzątanych obiektów, trafnie wybierzemy typ odkurzacza, moc silnika, siłę ssania oraz system filtracji.

Do wyboru mamy odkurzacze tradycyjne, bezworkowe, piorące, z filtrem wodnym, wielofunkcyjne, centralne, automatyczne, pionowe albo ręczne. Jednym z podstawowych aspektów jest system filtracji. Najlepsze są oczywiście filtry antyalergiczne i wodne. Okażą się doskonałym rozwiązaniem, jeśli masz w domu osobę uczuloną na kurz albo roztocza, bądź też opiekujesz się zwierzakiem, ale niekoniecznie świetnie znosisz obecność jego sierści.

 

Bestsellery

Największą popularnością cieszą się oczywiście odkurzacze tradycyjne. Są one przede wszystkim dużo tańsze, a jeśli nie mamy w domu małych dzieci, alergików albo zwierząt, to w większości przypadków spokojnie są one w stanie zaspokoić nasze podstawowe potrzeby. W przypadku tradycyjnych odkurzaczy, warto zwrócić uwagę nie tylko na długość teleskopowej rury, ilość końcówek, ale również na typ worka zbierającego nieczystości. Do wyboru mamy worki wymienne, papierowe, tekstylne oraz stałe. Ich ceny znacznie się od siebie różnią. O ile sam odkurzacz może zostać wystawiony na sprzedaż w promocyjnej cenie, o tyle worki do niego niekoniecznie będą równie tanie. Ponadto, na co dzień warto korzystać ze stron, na których można te akcesoria kupić nieco taniej, na przykład tutaj tanieworki.pl

Drugim równie popularnym rozwiązaniem są odkurzacze bezworkowe, w których brud i kurz są magazynowane w oddzielnych pojemnikach (trzeba je regularnie opróżniać i myć). W małych mieszkań albo takich, w których jest sporo trudno dostępnych przestrzeni, sprawdzi się odkurzacz ręczny. Z kolei do czyszczenia umywalek, okien lub płytek idealnie nadaje się odkurzacz z filtrem wodnym.

 

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce