Co się zmieniło w polskiej branży mebli tapicerowanych przez ostatni rok?
2018-04-18 / Wyposażenie / komentarzy

Polska branża mebli tapicerowanych ma przed sobą świetlaną przyszłość. Nie ma w tym nic dziwnego - polscy producenci korzystają z wysokiej jakości materiałów, cechują się pomysłowością i trzymają rękę na pulsie. Co więcej, ceny polskich mebli są bardzo atrakcyjne.

Sprawdźmy więc, co zmieniło się w branży mebli tapicerowanych w naszym kraju w ciągu ostatniego roku.

 

Jakość i solidne wykonanie - nadal bez zmian

W 2018 roku w polskiej branży mebli tapicerowanych zmieniło się dużo. Producenci dbają o to, by ich produkty były zgodne z aktualnymi trendami, poszerzają swoją ofertę, chętnie sięgają po nowe rodzaje tkanin obiciowych oraz testują nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne. Co nie zmienia się na rynku, to z całą pewnością wysoka jakość materiałów stosowanych w procesie produkcji oraz fakt, że polskie meble tapicerowane wykonywane są z dbałością o każdy, najmniejszy nawet szczegół. To dzięki temu są tak solidne i trwałe.

 

Ceny wciąż atrakcyjne

Podobnie sprawa wygląda w przypadku cen mebli tapicerowanych w naszym kraju. W związku z podwyżkami cen surowców niezbędnych do wykonania wysokiej jakości mebli możemy odnieść wrażenie, że ceny sof i kanap polskiej produkcji są nieco większe. Tymczasem i tak są znacznie bardziej konkurencyjne od tych, jakie zaproponować mogą nam zagraniczni producenci. Nie dziwi więc fakt, że polskie meble tapicerowane cieszą się tak dużą popularnością nie tylko w naszym kraju.

 

Polskie meble tapicerowane są trendy

Trendy meblowe w Polsce na rok 2018 nie odbiegają od tych europejskich. Nic więc dziwnego, że również oferta producentów mebli tapicerowanych z naszego kraju spotyka się z uznaniem również poza jego granicami. Sprawdźmy, czego możemy spodziewać się po tych meblach.

Przede wszystkim trendem obowiązującym nie tylko w naszym kraju jest prostota i minimalizm. Klienci chętnie wybierają to, co znane i sprawdzone, dlatego też nasi producenci podczas projektowania nowych mebli stawiają przede wszystkim na ich funkcjonalność i komfort użytkownika. Trzeba przyznać, że wychodzi im to całkiem nieźle.

Poza tym zarówno w Polsce, jak i na świecie wciąż króluje styl skandynawski, czyli połączenie naturalnych materiałów, prostoty i przytulnego klimatu. Takie też są meble, jakie możemy znaleźć w ofercie polskich firm.

Warto również wspomnieć o pewnej nowości, a mianowicie o coraz odważniejszym eksperymentowaniu z kolorami. Obecnie polscy producenci chętnie stawiają na to, co modne: na zieleń, fiolet czy też tkaniny z motywem roślinnym. Efektem ich prac są meble nowoczesne, niebanalne i przykuwające wzrok, które z powodzeniem mogą stać się ozdobą mieszkania.

 

Szeroki wybór

Polscy producenci mebli tapicerowanych od zawsze byli znani z tego, że starają się dopasować swoją ofertę do każdego klienta. To nie zmienia się w 2018 roku. Co więcej, można powiedzieć, że oferta mebli tapicerowanych stale się rozszerza. Do tradycyjnie wybieranych przez Polaków sof, kanap i foteli dołączają bowiem zapomniane propozycje, takie jak szezlongi czy otomany w nowej, zgodnej z aktualnymi trendami odsłonie.


 

Jak widać, polska branża mebli tapicerowanych intensywnie zmienia się i rozwija, jednocześnie dbając o to, aby wysoka jakość i atrakcyjna cena krajowych mebli pozostały bez zmian. Dzięki temu zainteresowanie polskimi propozycjami nie maleje w 2018 roku. Co więcej, są one w stanie spełnić oczekiwania nawet bardzo wymagających klientów, którym zależy na tym, aby móc cieszyć się meblami, które są trendy.

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce