Stylowy ogród: wybieramy całoroczne jacuzzi!
2018-04-12 / Aranżacje / komentarzy

Zamierzasz urządzić w ogrodzie przydomową strefę spa? Na pewno zainteresują Cię oferty wanien ogrodowych.

Czym należy się kierować przy zakupie całorocznego jacuzzi?

Wanny z hydromasażem jeszcze do niedawna identyfikowane były z luksusowymi kurortami wypoczynkowymi. Z biegiem lat jednak ceny tego typu wanien stopniowo malały, aż wreszcie osiągnęły poziom na tyle przystępny, że dzisiaj na ogrodowe jacuzzi może sobie pozwolić prawie każdy właściciel domu jednorodzinnego. Szeroka oferta rynkowa nie ułatwia jednak wyboru. Dlatego wskażemy poniżej kryteria, które warto uwzględnić przy podejmowaniu decyzji zakupowej.

 

Miejsce oraz warunki techniczne

W pierwszej kolejności należy dokładnie określić przestrzeń, w której znajdzie się jacuzzi. To bardzo ważne, aby dobrać wannę, które nie będzie ani zbyt duża, ani zbyt mała (wchodzą tu w grę względy praktyczne oraz estetyczne). Zanim zdecydujesz się na konkretny model, sprawdź, z jakich materiałów został on wykonany, czy ma zapewnioną odpowiednią izolację termiczną itd.

Warto również zwrócić uwagę na bezpośrednie otoczenie, w którym znajdzie się wanna. Nie powinno się jej stawiać w miejscu wyeksponowanym. Należy raczej tak urządzić przydomową strefę spa, aby zapewniała ona intymność i prywatność.

 

Przyłącze elektryczne i sanitarne

Są to elementy umożliwiające działanie hydromasażu oraz podgrzewanie wody. Dlatego zapewnienie odpowiedniej mocy przyłączeniowej prądu elektrycznego wraz z zabezpieczeniem jest niesłychanie istotne. Przyłącze sanitarne z kolei zapewnia dostęp do świeżej wody oraz odpływ. Należy zwrócić uwagę na parametry techniczne obu tych elementów.

 

Funkcjonalność

Wanna ogrodowa powinna nie tylko cieszyć oko i harmonizować z bezpośrednim otoczeniem, ale również odznaczać się funkcjonalnością. Poszczególne produkty dostępne na rynku różnią się od siebie nie tylko jakością wykonania oraz parametrami technicznymi, ale także liczbą funkcji. Należy wybrać takie jacuzzi, które w stu procentach będzie odpowiadało naszym oczekiwaniom oraz potrzebom.

 

Ogród dzięki odpowiednio dobranemu jacuzzi może stać się zacisznym miejscem relaksu. Wszystko, czego potrzebujesz do stworzenia własnej przestrzeni spa znajdziesz na: https://wannaogrodowa.pl/.

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce