Co powinno znaleźć się w sypialni?
2018-03-22 / Aranżacje / komentarzy

Urządzasz sypialnię i szukasz inspiracji? Koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami, które Ci w tym pomogą.

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Tutaj wypoczywamy i się relaksujemy. Dlatego warto urządzić tę przestrzeń w taki sposób, aby jak najbardziej sprzyjała ona regeneracji i wypoczynkowi. Poniżej dzielimy się z Wami kilkoma wskazówkami, które powinny okazać się przydatne przy aranżacji.
 

Nie montuj w sypialni telewizora!

Telewizor w sypialni nie jest najlepszym pomysłem. Statystki wskazują, że osoby, które oglądają telewizję o późnej porze, mają problemy ze snem, cierpią na różnego rodzaju dolegliwości związane z koncentracją i ogólnie mają gorsze samopoczucie. Dlatego zwalcz w sobie pokusę zainstalowania w sypialni telewizora, zainwestuj raczej w jakiejś miłe dla oka fototapety, które nadadzą wnętrzu unikalny klimat.
 

Łóżko to podstawa

Łóżko powinno być przede wszystkim wygodne. Względy estetyczne są drugoplanowe, w pierwszej kolejności należy się skupić na walorach użytkowych. Wygodne, ale i ergonomiczne, tzn. dopasowane do konkretnego użytkownika. Wbrew pozorom zakup łóżka może nastręczyć wielu trudności. Należy dokładnie zapoznać się z bogatą ofertą rynkową i określić wstępnie swoje oczekiwania.

Materac jest najważniejszym elementem łóżka. Osobom szczupłym zaleca się materace miękkie, które nie będą powodować ucisków, natomiast osobom o większej masie ciała – twarde, które nie będą się zapadać pod dużym ciężarem. Jeśli masz wątpliwości, czy dany materac będzie odpowiedni, połóż się na nim, o ile to możliwe, i spróbuj włożyć sobie dłoń pod dolną część pleców. Jeśli nie sprawi Ci to zbytniego kłopotu, możesz śmiało kupić ten właśnie, a nie inny materac.

Co do ramy łóżka, jest to w dużej mierze sprawa indywidualna. Jedno tylko należy mieć zawsze na uwadze: żeby kupować ramy z drabinkowym stelażem, zapewniającym odpowiednią wentylację. Brak przepływu powietrza może przyczynić się do powstania grzybów i pleśni. Ostatnio modne są ramy rzucające się w oczy, nadające pomieszczeniu osobliwy charakter. Dużym powodzeniem cieszą się też łóżka z podręcznym schowkiem na książki w zagłówku. Dla moli książkowych to istna gratka.
 

Pościel

Kolejnym ważnym elementem, o którym nie można zapomnieć, jest pościel. W sklepach z asortymentem tego typu znaleźć można wiele różnych rodzajów pościeli, różniących się od siebie przede wszystkim materiałem. W sprzedaży dostępne są więc pościele z materiałów naturalnych, jak i syntetycznych, a także stanowiące mieszankę np. bawełny z syntetykami. Szczególną uwagę należy zwrócić na prześcieradło – powinno zapewniać ono optymalną wentylację, być miłe w dotyku i sprzyjać wypoczynkowi. Bardzo ciekawą i urozmaiconą ofertę można znaleźć w sklepie dlaspania.pl
 

Stolik nocny

Na pewno taki niewielki mebel przyda się w sypialni, nawet jeśli mamy do zagospodarowania niewiele przestrzeni. Można na nim położyć filiżankę herbaty, szklankę wody czy książkę. A także wazon z kwiatami, które nadadzą pomieszczeniu odpowiednią atmosferę.
 

 

Niech sypialnia stanie się Twoją enklawą, w której będziesz mógł zapomnieć o troskach dnia codziennego i odprężyć się po długim, ciężkim dniu. Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą Ci przy aranżacji.

 

 

Portalbudowniczy.pl - Twój dom, Twoje miejsce